Bakanlıktan halk kütüphanesine 600 eser

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Çerkezköy Halk Kütüphanesi’ne 600 eser kazandırıldı. Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Gökhan İnce, bağışlanan kitapların kütüphane raflarında yerlerini aldığını söyleyerek tüm Çerkezköylüleri kütüphaneden faydalanabileceğini belirtti.

Bakanlıktan halk kütüphanesine 600 eser
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Halk Kütüphanesi’ne 600 eser eklendi.
 “KİTAP SAYISI 9 BİNİ AŞTI’’
Konu hakkında bilgilendirmede bulunan Dr. Gökhan İnce kütüphanede yaklaşık olarak 9 bin kitap bulunduğunu ifade ederek, yeni eklenen eserlerle bu rakamın arttığını kaydetti. Çerkezköy Halk Kütüphanesi’nden birçok insanın faydalandığını dile getiren İnce, “Yeni eklenen roman, deneme ve araştırma yazılarıyla birlikte bir çok güncel yazarın da eserinin bulunduğu arşivimizden pek çok kişi yararlanmaktadır. Üyelik sistemi ile birlikte bir müddet ödünç alınabilen eserlerden tüm halkımızın da yararlanabilir. Üstelik kütüphanede sadece kitap almak için değil, herhangi bir ödevini yapmak için gelenler internetten de yararlanabiliyor.’’ Diye konuştu.
banner287
“BAĞIŞ KİTAPLAR KABUL EDİLİYOR’’
Kütüphanede iki görevlinin bulunduğunu söyleyen İnce, “Kütüphanemizden herkes yararlanabileceği gibi herkes de kütüphanemize kitap bağışında bulunabilir. Daha önceden yararlanılan ve bir köşeye konulan kitapların boş yere durmaları yerine pek çok kişinin yararlanması için kütüphanemize bağışlayalım. Unutmayalım bu Çerkezköy’ün kütüphanesidir.’’ Şeklinde konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306