Barbaros Caddesi ile Topçular Sokak’ta çalışmalar sürüyor

Barbaros Caddesi ile Topçular Sokak’ta bir süre önce başlatılan çalışmalar sürüyor. Çerkezköy Belediyesi Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş, planlanan çalışmaların tamamlanmasıyla Topçular Sokak ile Barbaros Caddesi’nin işlevsel hale geleceğini söyledi.

Barbaros Caddesi ile Topçular Sokak’ta çalışmalar sürüyor
ÇerkezköyBakış - Barbaros Caddesi ile Topçular Sokak’ta bir süredir başlatılan kaldırım ve yol çalışmaları sürüyor.
ALT YAPI ÇALIŞMALARI BİTTİ
Topçular Sokak’taki altyapı çalışmalarından bahseden Çerkezköy Belediyesi Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş, ‘’Kanalizasyon, içme suyu, doğalgaz, telefon hatları ile elektrik hatları çalışmaları başladı. Telekom ve doğalgaz hatları çalışmaları tamamlandı. Altyapı çalışmalarını tamamladıktan sonra yol yapımına başladık.’’ Dedi.
BETON YOL YAPILIYOR
Kemal Gümüş, Atatürk Caddesi'nin girişinden başlayarak Barbaros Caddesi'ne kadar demirli beton yol yapacaklarını söyleyerek ‘’Bu arada yolun iki tarafında da açık otopark oluşturuyoruz. Trafiğin her geçen gün yoğunlaştığını düşünürsek, yaptığımız her yol çalışmasında mutlaka otopark yerleri de bırakmaya çalışıyoruz. Bu düşüncemizi Topçular Sokak'da da uygulayacağız ve en azından 15-20 araçlık bir otopark oluşturacağız." İfadelerini kullandı.banner287
‘’TOPÇULAR SOKAK DAHA İŞLEVSEL OLACAK’’
Topçular Sokak'ın trafiğe katkıda bulunacağını dile getiren Kemal Gümüş şöyle devam etti: ‘’Atatürk Caddesi'ndeki trafik hayli yoğun. Bu yoğunluğun azalmasında Topçular Sokak’taki düzenlemenin katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Trafiğe katkısı olması için burasını aktif hale getireceğiz."dedi. Gümüş, yol çalışmalarıyla birlikte sokak üzerinde bordür ve kaldırım çalışmalarının da yapılacağını belirterek, "Kaldırımları da yenileyeceğiz."dedi.
SÜMBÜL SOKAK’DA DÜZENLENİYOR
Çerkezköy Belediyesi, beton yol yapımı kapsamına Sümbül Sokak'ı da aldı. Topçular Sokak'dan Barbaros Caddesi'nin aşağı kısmına çıkan Sümbül Sokak'da da beton yol çalışmaları yaptıklarını belirten Gümüş, "Yol kenarlarında otopark oluşturarak, kaldırımları yenileyeceğiz. "dedi.
BARBAROS CADDESİ’NDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Bu arada Barbaros Caddesi’nde başlatılan çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Saat Kulesi'nin olduğu kısımdan Caddenin sağ kısmında çalışmalara devam edilirken özellikle işyerlerinin olduğu kısımlarda tesviye çalışmaları da yapılacağı belirtildi. Yol kenarlarında kaldırımların yüksekliklerin aynı tutulacağı çalışmalarda refüjler de yenilenecek.
Haber: Savaş Akyıldırım

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 15:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

betondan yol mu olur arkadaş ya. hangi beton yol, yol gibi olmuşta tekrar tekrar hala betondan yapılır şu yollar anlam veremiyorum. çerkezköy gibi bir ilçenin parası mı yok allah aşkına.

Esnaf
Esnaf - 6 yıl Önce

ya yol yapıyorsunuz habire beton döküyorsunuz* yarın kanalizasyon patlar elektirik kablosu yanar o betonu patlatacaksınız. parke taş döşeseniz daha şık ve modern olsa olmuyormu? üstelik beton yol yapıyorsunuz su gideri yok. caddenin başında adam arabasını yıkıyor suyun akacak yeri yok diye sokağın başına kadar akıp yol ortasında dere oluyor 21. yüzyıl türkiyesi değil adeta ortaçağ fransası gibi sokak ortasından kanalizasyon akıyor resmen açın elinizdeki projeleri bakın döktüğünüz beton-asfalt hiç bir yolda yağmur gideri yok. yaz geldi heryer kupkuru kapıya bir kova su dökünce sokak boyunca dere yapıyor yani bu kepazelikten kurtarın artık insanları ayıptır.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510