Başkan Akay'ın konuşması engellendi

Tekirdağ CHP Milletvekili Candan Yüceer ve CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Birol Öztürk, dün saat 13.30’da CHP Çerkezköy İlçe binasında basın toplantısı düzenlediler.

Başkan Akay'ın konuşması engellendi
Çerkezköy Bakış - Tekirdağ CHP Milletvekili Candan Yüceer ve CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Birol Öztürk, dün saat 13.30’da CHP Çerkezköy İlçe binasında basın toplantısı düzenlediler.
ARAÇ KALDIRILACAK
CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Birol Öztürk; bugün saat 18.00’da Çorlu’da CHP’nin mitingi olduğunu açıkladı. Başkan Öztrük, miting için bugün saat 16.30’da Amfi Tiyatro’nun önünden otobüs kaldırılacağını belirtti. “Coşkumuz büyük olacak” diyen Birol Öztürk “CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştireceği mitinge tüm halkımız davetlidir” dedi.
YÜCEER: CHP İLK KEZ KENDİNİ SAMİMİYETLE İFADE EDEBİLDİ
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı ve aynı gün olan Çerkezköy’ün kurtuluş gününü kutlayan Tekirdağ CHP Milletvekili Candan Yüceer; “Bir seçim süreci yaşadık, bu süreçte CHP olarak ilk defa samimiyetle kendimizi anlatabildik. Hiçbir çatlak sese müsaade etmeden tek yumruk olduk. Gönül isterdi ki diğer partiler de ellerini taşın altına koyabilselerdi. İlkeler ve değerler üzerinde bir masa etrafında toplanıp konuşabilseydik” dedi.
“KENAN EVREN BİLE BU KADAR YASAKÇI DEĞİLDİ”
Türkiye’nin koalisyona ihtiyacı olduğunu söyleyen Milletvekili Yüceer, Türkiye’de her yerde dram ve acının yaşandığını ancak net olarak hiçbir konu hakkında bilgi edinilemediğini ifade etti. “Kenan Evren’in faşist 80 darbesi bile bu derece yasak dolu olmamıştı. Her şey yasak. Dün dost, kardeş olduklarıyla bugün çıkarları çatışınca düşman oldular” dedi.
banner287
“OLANLARIN SONU FAŞİZMDİR”
Türkiye’de kutuplaşma ve bölünme olduğuna dikkat çeken Milletvekili Yüceer; “Bunun sebebi hükümettir. Ekranlardan insanları Beyaz Toroslarla tehdit ediyorlar. Ben bir vatandaş olarak şunu düşünüyorum.  13 yıldır bir şeyleri çözemeyerek ya siz bu işi zaten batırmışsınız; ya da bu iş zaten sizin kontrolünüzde. İstediğiniz zaman torosları getirip istediğiniz zaman götürüyorsunuz. Sayın Cumhurbaşkanımız keşke 550 milletvekili ve 80 milyonun hepsinin cumhurbaşkanı olabilseydi. Tüm bu yapılanların sonu faşizmdir. Her gün bir gazeteye baskın yaşanıyor, sıra kimde? Bu haksızlığa zulme insanlar ne kadar dayanabilir? Kahvelerde vatandaşlarımız birbirlerini kırmaktan, birilerinin şikayetinden çekinerek siyaset konuşamaz hale gelmişler. Bu ne demektir? Nasıl bir şeydir? Farklılıklarımız bizim zenginliklerimizdir. Biz önce Türkiye dedik. Ülkemizin kutuplaşmaya değil birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Bugüne kadar milli bayramlarımızı kutlamamızı yasakladılar ve kutlamamamız için ellerinden geleni yaptılar. Biz her şeye rağmen kutladık. Güçleri yetmedi. İnsanlar bayraklarını ellerine alıp sokağa çıktılar. Van depremini bahane ederek bayram kutlamayı yasakladılar, kendileri çocuklarına düğün yapıp oynadılar. Kimse kusura bakmasın, Cumhuriyet kutlamalarını yasaklamak, Cumhuriyet’e inanmamaktır, diktatörlüktür. Yapılmaya çalışılan geçmişimizi silip kendi kafalarına göre saltanat sürmek. Tekirdağ, tüm bunlara gereken cevabı bugüne kadar vermiştir ve verecektir. Yaşasın Cumhuriyet, ilelebet yaşatmak için çalışacağız”.
BAŞKAN AKAY'IN KONUŞMASI ENGELLENDİ
Öte yandan, toplantının ardından kısa birer açıklama yapan CHP’li Öztürk ve Yüceer, Cumhuriyet kutlamalarına Belediye Başkanı Vahap Akay’ın konuşmasına yer verilmemesine tepki gösterdi. CHP İlçe Başkanı Birol Öztür “Bugün düzenlenecek olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın konuşma yapması, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay tarafından engellenmiş ve programa konulmamıştır. Kaymakam Bey’in, Belediye Başkanı Vahap Akay’ın konuşma yapmasını engellemesini kınıyoruz. Kaymakam atanmış bir kişi, Belediye Başkanı ise halk tarafından seçilmiş bir kişidir. İlk kez seçimler sebep gösterilerek, belediye başkanının konuşmasının engellendiğine şahit oluyoruz. Belediye Başkanını yalnızca siyasi bir kişilik olarak görmek yanlıştır. Başkanımız halkın seçtiği bir görevde bulunmaktadır” dedi. Milletvekili Yüceer de konu ile ilgili tepkisini göstererek “Bu yapılan ayıptır ve kabul edilemez. Bunu açıkça Çerkezköy halkına yapılan bir saygısızlık olarak görüyoruz” dedi.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 16:37

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
VATANDAŞ 655
VATANDAŞ 655 - 3 yıl Önce

SİZ ÖNCE SEÇİLMİŞE SAYGI DUYMAYI ÖĞRENİN ONDAN SONRA SAYGI BEKLEYİN!!! KOMİKLER!!!

ilhan Temur
ilhan Temur - 3 yıl Önce

halkın seçtiği belediye başkanına,konuşma hakkı verilmemesi ,cumhuriyet ilkelerine uymaz-Hem konuşma metninde iktidarı eleştiren tek kelime yok.

Millet 3459
Millet 3459 - 3 yıl Önce

Oh iyi olmuş ,Cumhurbaşkanı da seçilmiş değil mi ? Nasılmış saygı duyulmamak da yok seçilmişlik de? Size yapılamaz ama siz herkese herşeyi yapabilirsiniz değil mi ?Çifte standartçılar siziiiiii

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306