Başkan Belindir’den gazetecilere kahvaltı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, Çerkezköylü gazetecilere Yalı Restaurant’ta kahvaltı verdi. Kahvaltıda gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Başkan Belindir, gazetecilere Belediye olarak yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

Başkan Belindir’den gazetecilere kahvaltı
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Veliköy Belediye Başkanı Belindir, dün saat 09.00’da Yalı Restaurant’ta gazetecilere kahvaltı verdi.
“SİZLERLE OLMAKTAN DOLAYI MUTLUYUM’’
Tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlayarak sözlerine başlayan Belindir, “Yıl da bir kez olsa bu vesilesiyle sizlerle bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Gazeteciler bizlerden alınan bilgileri halka aktarma konusunda önemli bir noktada bulunuyor. Gazetecilik önemli ve kutsal bir meslek, bu meslek mensupları kar- kış demeden her zaman mesleklerini icra ediyorlar.’’ Dedi.
PROJELER SUNULACAK
Başkan Belindir, belediye olarak yürütülen projeler hakkında da bilgilendirmede bulunarak, “Veliköy’e yapılacak olan Namık Kemal Üniversitesi birimlerinin projesinde sona gelindi. Yarın (bugün) 2 binanın projesini üniversite rektörlüğüne götürüp sunacağız. Projeye onay geldiği takdirde Şubat sonu Mart ayının ilk haftaları gibi yapım ihalesine çıkacağız. İnşallah bir yıl içinde de binalarımız bitecek. ’’ Diye konuştu.
YA DEVAM YA TAMAM
Veliköy Meydan Projesi’nde çeşitli nedenlerden dolayı gecikme yaşandığını anlatan Başkan Belindir, “Bazı sıkıntılar aşılmaya çalışılıyor. Firma yetkileri ya belirtilen süre içerisinde yapıma başlayacak ya da sürenin aşılmasıyla birlikte iş yeniden ihaleye çıkarılacak. Bununla ilgili süre ise gelecek hafta doluyor.’’ Diye konuştu.
banner287
TOPLANTI YAPILACAK
Başkan Belindir konuşmasının devamında Islah OSB’lere ilişkin çalışmaların süratle devam ettiğini kaydederek, “Islah OSB’lere ilişkin her hafta valilikte toplantı yapıyoruz. Yarın (bugün) konuyla ilgili olarak saat 09.00’da yine valilik bünyesinde bir toplantı gerçekleştirilecek..’’ Dedi.
“PLANLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR’’
“Veliköy Islah OSB için planlama çalışmaları devam ediyor.’’ diyerek konuşmasını sürdüren Belindir, “Bu OSB içerisinde bir idari bina, bir meslek lisesi, sosyal alan ve park belirlemeleri alanları belirleniyor. Veliköy Islah OSB’ye 80 fabrika üye oldu, üye olmayan fabrikamız yok. Islah kelimesinin de bir an önce kalkması için eksikliklerin ortadan kalkması gerekiyor. Tüm bunların hızlanması için bir an önce ıslah kelimesinden kurtulup OSB olmak gerekiyor. Çünkü, OSB olunduğu takdirde çeşitli kredi ve hibelerden yararlanılacağı ifade ediliyor.’’ Şeklinde konuştu.
“5 BİN 200 METRE KARAYOLU YAPILACAK’’
Başkan Belindir, sanayi yolunun yapımına değinerek şunları söyledi:  “Sanayi yolumuzun 5 bin 200 metrelik bölümü Karayolları tarafından yapılacak. İhale yapıldı, hava şartlarının uygun duruma gelmesi bekleniyor. 15 Nisan’dan itibaren yol yapım çalışmalarına başlanacak. Yakın bir zamanda da yol bitirilerek, sanayicinin ve halkın hizmetine girecek. OSB kurulduktan sonra da sanayi içerisindeki diğer yol yapımlarını kendileri koordine edecek.’’
Yapılan bilgilendirmenin ardından Belindir ve Çerkezköy basının hatıra fotoğrafı çektirmesiyle kahvaltılı kutlama sona erdi.  

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306