Başkan Ertem de davaya müdahil oluyor

Tezgahtar olarak çalıştığı Altıntaş Kuyumculuk’tan 40 kilo altın çaldığı iddiasıyla Mayıs Ayı’nda tutuklanan ve önceki gün tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Eren İşcan’ın kardeşi Erkut İşcan’ın iddiaları üzerine, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem de davaya müdahil olma kararı aldıklarını açıkladı.

Başkan Ertem de davaya müdahil oluyor
TEKİRDAĞ (İHA) - Önceki gün görülen duruşmada, tahliye edilen Eren İşcan suçlamaları reddederken, davanın tutuksuz zanlısı Erkut İşcan ise ortaya yeni bir iddia atmıştı.
NE DEMİŞTİ?
Altıntaş Kuyumculuk’ta, iddia edildiği gibi bir vurgunun sözkonusu olmadığını, ortaya çıkan parasal açığın Altıntaş Kuyumculuk Sahibi İsmail Altıntaş’ın dağıttığı paralardan kaynaklandığını dile getiren Erkut İşcan, bu iddiasını “Çerkezköy Belediyesi, Altıntaş’ın Atatürk Caddesi üzerinde bulunan arsası üzerine Şehitler Parkı inşa etmek istedi. Ancak  Belediye’nin önerdiği bedeli beğenmeyen İsmail Altıntaş konuyu mahkemeye taşıdı. İsmail Altıntaş, arsa bedelini yüksek göstermesi için, Bilirkişi’ye verilmek üzere  MHP İlçe Başkanı Mustafa Ordu’ya 300 bin TL para verdi.” ifadeleri ile örneklendirmişti.
İFADELERİNİ İHBAR KABUL EDİYORUZ
banner287
İşcan’ın gazetemizin dünkü sayısında yer alan ifadelerini ihbar olarak kabul ettiklerini vurgulayan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem “Gazetede çıkan haberi ihbar kabul edeceğiz. İddiaları değerlendirip mahkemeye müdahil olma talebinde bulunacağız.” dedi.
BİLİRKİŞİ YÜKSEK BEDEL ÖNERDİ
Şehitler Parkı için görevlendirilen Bilirkişi’nin, sözkonusu arsaya, değerinin çok üzerinde bir bedel önerdiğini kaydeden Ertem “Belediye olarak, bizler de bilirkişinin önerisine itirazda bulunduk ve kazandık. Şimdi İşcan’ın ortaya attığı iddia, bizim davaya müdahil olmamızı zorunlu kılıyor. Eğer, böyle bir yöntemle Belediyemiz kamusal zarara uğratılmışsa, bu mahkemede belli olacak. Önümüzdeki hafta müdahil olmak için mahkemeye başvuru yapacağız.” açıklamasını yaptı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 18:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali göynek
Ali göynek - 6 yıl Önce

bilirkişi bu parayı almış mı almamış mı, araştırılması gereken asıl soru bun bence

eğitim şart
eğitim şart - 6 yıl Önce

başkan sular yok.yazıklar olsun sizlere hakkımızı helal etmiyoruz.hangi çağda ve nerede yaşıyoruz bunun farkında değilsiniz.

ünal22
ünal22 - 6 yıl Önce

su ve elektrik bırak boş işleri

yönetici
yönetici - 6 yıl Önce

hacı başkan sen susuz hayat olmayacağını bilmiyormusun.?vatandaş abdest alacak su bulamıyor.bırak davaya müdahil olmayı da şehre su ver su.çerkezköy tarihinde böyle rezillik görmedi,memleketi kerbelaya çevirdiniz,helal olsun size,ne kadar övünseniz azdır...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306