Bayram’ı kutladık Kurtuluş’u unuttuk

Dün çelenk sunumuyla başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, bugün tebrigat ve geçit törenleriyle devam edecek. Ancak, ne dün gerçekleşen tören programında, ne de bugün gerçekleşecek programda, Çerkezköy’ün Kurtuluş Günü’ne ilişkin bir kutlama yer almazken, Çerkezköy Belediyesi’nin yayınladığı kutlama mesajlarında da, Çerkezköy’ün Kurtuluş Günü’ne ilişkin bir ifade yer almadı. Hatırlanacağı üzere, geçtiğimiz yıllarda, Cumhuriyet’in Kuruluşu’nun yıldönümü ile Çerkezköy’ün Kurtuluşu’nun yıldönümü birlikte kutlanıyordu.

Bayram’ı kutladık Kurtuluş’u unuttuk
Çerkezköy Bakış - Cumhuriyetimiz’in 92’nci Kuruluş Yıldönümü kutlamaları dün saat 13.00’da başladı.
GENİŞ KATILIM YAŞANDI
Belediye Meydanı’nda gerçekleştirilen çelenk sunma törenine CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, 3’ncü Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Yılmaz Yıldırım, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Göksel Söylemez, İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Birol Öztürk, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel, Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Taha Aslanlı, İlçe Sağlık Müdürü Olcay Palak, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Metin Aysal, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan ve Gaziler, Siyasi partilerin İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, Çerkezköy Belediyesi birim müdürleri ile vatandaşlar katıldı.
ÇELENKLER ATATÜRK ANITI’NA SUNULDU
Programa saygı duruşunda bulunulması akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam edildi. Sonrasında Çerkezköy Kaymakamlığı, Tugay Komutanlığı ile Çerkezköy Belediye Başkanlığı çelenkleri sırasıyla Atatürk Anıtı’na sunuldu. Çelenklerin Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından program sona erdi. Cumhuriyet’in 92. kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen kutlama programına bugün de devam edilecek.
GEÇİT TÖRENİ YAPILACAK
banner287
Saat 10.00’da Çerkezköy Kaymakamlığı’nda gerçekleşecek olan Tebrigat töreni ile başlayacak program, Saat 10.30 itibariyle Çerkezköy Belediye Meydanı’na taşınacak. Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay’ın günün anlam ve önemine ilişkin yapacağı konuşmanın ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni ile düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek, arkasından öğrenciler şiirler okuyacak ve Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi gösteri yapacak. Belediye Meydanı’ndaki kutlama programı yapılacak olan Geçit Töreni ile sona erecek.
PROGRAMDA ‘KURTULUŞ GÜNÜ’ YOK
Ancak iki güne yayılan kutlama programında, Çerkezköy’ün Kurtuluş Günü’ne ilişkin hiçbir kutlama bulunmuyor. Hatırlanacağı üzere, aynı güne denk gelmeleri dolayısıyla, geçtiğimiz yıllarda, Cumhuriyet’in Kuruluşu’nun yıldönümü ile Çerkezköy’ün Kurtuluşu’nun yıldönümü birlikte kutlanıyordu. Törenlerde, Çerkezköy Kaymakamı, Cumhuriyet’in Kuruluş Günü’ne, İlçe Belediye Başkanı da Çerkezköy’ün Kurtuluş Günü’ne ilişkin birer konuşma gerçekleştiriyordu. Ancak ne dün gerçekleşen törenlerde, ne de bugün devam edecek kutlama programında, Belediye Başkanı Vahap Akay’ın konuşmasına yer verilmedi.
BELEDİYE DE UNUTTU   
Öte yandan, Çerkezköy Belediye Başkanlığı da, yayınladığı kutlama mesajlarında, Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarken, Çerkezköy’ün Kurtuluş’unun 93’üncü Yıldönümü’ne ilişkin bir ifadeye yer vermedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 17:21

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306