Belediye akülü tekerlekli sandalye hediye etti

Çerkezköy Belediyesi tarafından 6 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu omurilik felci geçiren Muhammet Şahin’e akülü tekerlekli sandalye hediye edildi.

Belediye akülü tekerlekli sandalye hediye etti
ÇerkezköyBakış - 6 yıldır tekerlekli sandalyeye mahkum olarak hayata tutunmaya çalışan Muhammet Şahin’e akülü tekerlekli sandalye hediye edildi.
ENGELLİLERİ SOSYAL HAYATIN İÇİNE ÇEKMELİYİZ
Muhammet Şahin’e akülü tekerlekli sandalyeyi teslim eden Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, "Çeşitli nedenlerle saat kalan veya doğuştan engelli olan vatandaşlarımızı topluma kazandırmalı, onları sosyal hayatın içerisine çekmeliyiz. Sosyal Belediyeciliğin en önemli yönlerinden birisi de budur. Çerkezköy Belediyesi olarak 2004 yılından bu yana engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırma yönünde çalışmalar yapıyoruz. Şuana kadar ihtiyaç sahibi 95 vatandaşımıza akülü sandalye, 308 vatandaşımıza da normal tekerlekli sandalye yardımı yaptık” dedi.
YENİ YILIN İLK SANDALYESİ MUHAMMET ŞAHİN’E VERİLDİ
banner287
Engelliler için ellerinden gelen yardımları yapmaya devam edeceklerini kaydeden Başkan Ali Ertem, “Teslim ettiğimiz bu araçları engelli kardeşlerimizin kazasız belasız kullanmalarını temenni ediyorum. Tekerlekli sandalye için belediyemize 2 ya da 3 ayda bir talep geliyordu. Bu yıl ise ilk akülü tekerlekli sandalyeyi Muhammet Şahin kardeşimize vermiş olduk. Talepler azaldığına göre buda demek oluyor ki tüm engelli kardeşlerimizin sandalye ihtiyacını karşılamış durumdayız” diye konuştu.
HAYAT BENİM İÇİN YENİDEN BAŞLIYOR
Hayatta her insanın başına bu tür olayların gelebileceğini ifade eden Muhammet Şahin, “Kaderimde hayatı iki boyutta yaşamakta varmış. Doğuştan olmuş olsa çoktan alışırdım ama sonradan böyle bir durumla karşılaştığım için hala zorluk çekiyorum. İş makineleri üzerine çalışma hayatımı sürdürürken geçirdiğim trafik kazası sonrasında sakat kaldım ve çalıştığım yerden de malulen emekliye ayrıldım. Benim gibi engelli arkadaşlarımızın tek isteği engelsiz hayat sürebilmektir. Çerkezköy Belediyesi bu anlamda çok destekçimiz oldu, hayata adapte olabilmemiz adına her türlü kolaylığı sağladı. Belediye Başkanımıza bu araç için teşekkür ediyorum. Benim için hayat sanki yeniden başlıyor. "  ifadelerine yer verdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510