Belediye çalışanları için MUTLU SON

Çerkezköy Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 113 belediye çalışanını ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı. Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem yapılan toplu iş sözleşmesinde çalışanların menfaatlerini ön planda tuttuklarını söyleyerek yeni toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını diledi.

Belediye çalışanları için MUTLU SON
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Belediye çalışanlarını ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imza altına alındı.
TÖREN DÜZENLENDİ
Önceki gün Çerkezköy Belediyesi Meclis Salon’unda saat 17.00’da düzenlenen toplu iş sözleşmesi imza törenine Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Belediye Başkan Yardımcıları Habip Bilgin ile Dr.Gökhan İnce, Zabıta Müdürü Kenan Erez, Hizmet-İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Ali Osman Kart, Hizmet-İş Sendikası Marmara Bölge Başkanı Mustafa Taştekin, Şube Başkanları Serdar Cafer Özkul, Hüseyin Topçu, Orhan İlhan, Avukat Kadir Zorlu, Hak-İş Tekirdağ İl Temsilcisi Rafi Ay, Hizmet-İş Sendikası 4 Nolu Şube Başkanı Reşat Kaya, Hizmet-İş Çerkezköy Temsilcileri Selami Özden, Recai Altıntaş, Nurcan Kaya, Hizmet-İş Kızılpınar temsilcileri Yunus Yatkın, Halim Meriç, Hizmet-İş Karaağaç Temsilcisi Cengiz Harmancı, Hizmet-İş Veliköy Temsilcisi Ahmet Sarı ile Çerkezköy Belediyesi çalışanları katıldı.
113 İŞÇİ GERİYE DÖNÜK HAKLARINI ALACAK
Törende konuşan Hizmet-İş Sendikası 4 Nolu Şube Başkanı Reşat Kaya, toplu sözleşmede işçilerin talep ettiği iyileştirmelerin yapıldığını söyleyerek “Toplu İş sözleşmemiz beklentilerimizi karşılaması bakımından oldukça verimli bir şekilde sonuçlanmıştır. İşçilerimizin istediği rakamlar alınarak, hem işçi hem işveren hem de sendikamız açısından çok güzel bir anlaşma gerçekleştirildi. Çalışanlarımızın memnun kalacağı bir sözleşmeyi imzalamak bizleri de son derece mutlu etmiştir. Bu sözleşme 2011 ile 2013 Haziran ayına kadar geçerli olan bir anlaşma olup, geriye dönük olarak hazırlanmıştır” diye konuştu.
İMZA ÇALIŞANLARIMIZIN KARARI ŞEKLİNDE OLDU
Hizmet-İş Sendikası Genel eğitim Sekreteri Ali Osman Kart konuşmasında, “Sendika çalışanlarımız daha güvenli yarınlar prensibiyle çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. Çerkezköy Belediyesi ile aramızda imzalan toplu hizmet sözleşmesinin, ihtilaflara neden olmadan en güzel bir şekilde sonuçlanmış olmasından dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Çerkezköy, sendikamız için büyük önem arz eden bir bölgedir. Bu gün geldiğimiz noktada, imzamız çalışanlarımızın kararı şeklinde sonuçlanmıştır. 34 yıllık geçmişimizde ilke olarak önce insan sonrada emek demesini bildik” dedi.“1,5 YILLIK SIKINTI ARTIK SONA ERDİ’’
İmza töreninde son olarak konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, işçi haklarının tam ve en güzel şekilde verilmesini kendisine prensip edindiğini söyleyerek “Genel-İş Sendikası ile çalışmalarımız esnasında yaşamış olduğumuz sıkıntılar artık sona erdi. Genel-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesinde yaşadığımız sıkıntılar aynı zamanda çalışanlarımıza yansımış sıkıntılar oldu. Oysaki sendika bir taraftan işçinin vicdanı olurken, diğer taraftan da işverenin vicdanı olmalıdır. Ne yazık ki bu özelliği diğer sendikada göremedik. Sendika, ücret isterken işverenin ödeme imkânının olup olmadığını, dengelerin korunup korunamadığını düşünen bir kurum olmalıdır. 7.5 yıldır vicdan muhasebesi yapmadıklarını gördük. Şu anda hem belediyenin imkânlarını hem de çalışanlarımızın durumunu dikkate alarak toplu iş sözleşmesini düzenledik” şeklinde konuştu.
“ÜCRETLERİN ZAMANINDA ÖDENMESİNE BÜYÜK ÖZEN GÖSTERİYORUZ’’
Yapılan sözleşme ile güzel sonuçlar alacaklarını kaydeden Ertem, “Az ücret veriyoruz, diyerek asla belediyeyi kara geçirdik düşüncesinde olmadık. Bunun yanında, ücretlerinizin zamanında ödenmesine de azami derecede özen gösteriyoruz. Yapmış olduğumuz bu toplu iş sözleşmesiyle, belediyenin değil sizlerin menfaatini ön planda tuttuk. Bunu söylerken de sizlerden daha fazla emek ve hizmet bekliyorum. İnsanımızın harç ve vergileriyle karşıladığımız giderlerimizi, yine halkımıza yapacağımız hizmetler ile ödemeye özen göstermek zorundayız” açıklamasında bulundu.
PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ
Konuşmaların sona ermesinin ardından Hizmet-İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Ali Osman Kart, sözleşmenin her iki taraf içinde mutlu sonlanmasından dolayı Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’e teşekkür ederek plaket takdim etti. Çerkezköy Belediyesi’nin iki çalışanı da hem Başkan Ali Ertem’e hem de Hizmet-İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Ali Osman Kart birer buket çiçek takdim ettiler.
Hizmet-İş Sendikası 4 Nolu Şube Başkanı Reşat Kaya’da sözleşme döneminde büyük emek harcayan Çerkezköy Belediye Başkanı Habip Bilgin’e plaket takdim etti. Plaket töreninin ardından toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 17:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
işçi
işçi - 7 yıl Önce

şu anlaşmanın şartlarını da açıklayın da bakalım...işçiyi satip satmadiğinizi anlayalim..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510