Belediye Hizmet Binası’na deprem dayanıklık testi uygulandı

Çerkezköy Belediye Hizmet Binası’na deprem dayanıklılık testi uygulandı. Yapılan testte belediye hizmet binasındaki kolonlar incelenirken, önümüzdeki günlerde ise zemin katta deprem dayanıklılık testi uygulanacağı öğrenildi. Bu arada Bakanlık talimatı uyarınca il ve ilçelerdeki tüm kamu binalarında deprem dayanıklılık testi yapılarak, rapor hazırlanacak.

Belediye Hizmet Binası’na deprem dayanıklık testi uygulandı
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy’de kamu kurum ve kuruluşlarında uygulanacak deprem dayanıklılık testine Çerkezköy Belediye Hizmet Binası’ndan başlandı.
KAMU KURUMLARINDA DAYANIKLILIK TESTİ YAPILIYOR
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın talimatı uyarınca Tekirdağ genelindeki tüm kamu binaları depreme karşı denetlenecek. Bakanlık talimatı uyarınca önceki gün Çerkezköy’e gelen 3 kişilik özel bir ekip gün boyunca Çerkezköy Belediye Hizmet Binası’nda deprem dayanıklılık testi uygulaması yaptı.
KOLONLARIN RÖNTGENİ ÇEKİLDİ
Özel bir firma tarafından yapılan çalışmalar kapsamında kolonlar ile kolonların içinde bulunan demir sayısı, çap aralıkları, pas payları incelenerek özel cihazlarla kolonların röntgenleri çekildi. Betonlardan numuneler alınarak beton ve içindeki malzemelerin kalitesi ölçüldü.
ZEMİN İÇİN ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE BİR BAŞKA EKİP GELECEK
banner287
Sabah saatlerinde başlayan çalışmalar akşama kadar sürerken, bir günlük çalışmanın tamamlanmasının ardından da önümdeki günlerde zemin kontrolü için başka bir ekibin geleceği öğrenildi.
SAĞLAM DEĞİLSE GÜÇLENDİRME ÇALIŞMASI YAPILACAK
Her iki çalışmanın sonunda Çerkezköy Belediye Hizmet Binası’nın depreme karşı sağlamlığı rapor edilecek. Oluşturulacak rapora doğrultusunda ihtiyaç gerekmesi halinde Belediye Hizmet Binası’na güçlendirme çalışması yapılacak.

 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306