Belediye meclisi ilk oturumunu tamamladı

Çerkezköy Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu Belediye Başkanı Ali Ertem başkanlığında gerçekleştirildi. Büyükşehir Yasasıyla birlikte Çerkezköy’e bağlanan Kızılpınar ile Veliköy Belediyelerinin de taleplerinin görüşüldüğü oturumda birçok konu ilgili komisyonlara havale edildi.

Belediye meclisi ilk oturumunu tamamladı
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu yapıldı.
MECLİS İLK OTURUMUNU GERÇEKLEŞTİRDİ
Belediye Başkanı Ali Ertem başkanlığında Meclis Toplantı Salonu’nda dün saat 14.00’da başlayan toplantıya AK Partili Belediye Meclis Üyeleri Zafer Erdağ, Hasan İşcan, CHP’li Meclis Üyesi Halil Demirkıran ile DP’li Meclis Üyesi Asuman Azak mazeret bildirerek katılmadı.
GÜNDEM MADDELERİ TEK TEK GÖRÜŞÜLEREK KARARA BAĞLANDI
Açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. İkinci gündem maddesini teşkil eden Çerkezköy sınırları içerisindeki münferit yerlerdeki Belediye hisselerinin satış talebi yapılan bilgilendirme doğrultusunda oy birliği ile kabul edilirken, 1 adet kadroda unvan ve yer değişikliği, 10 adet kadroda ve 2 adet şef kadrosunda derece değişikliği talebi ile Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği’nin ilgili maddesine istinaden ilçe merkezinde mevcut ambalaj atıklarının toplanması amacıyla lisanslı firmalarla sözleşme imzalanması talebi yapılan bilgilendirme doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi.
BİRÇOK KONU İLGİLİ KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ
Gündemin beşinci maddesinde 1522 ada 1 parsel ve çevresine ait İmar Planı değişikliği görüşüldü. Yapılan bilgilendirme doğrultusunda ilgili talep görüşülmek üzere İmar Komisyonu’na havale edildi.  Aynı şekilde Akar Kutu Ambalaj ve Matbaa Sanayi Ticaret Ltd. Şti. adına Ali Osman Tüfekçi’nin vekili Av. Selahattin Karahan’ın takas talebi yapılan bilgilendirmenin ardından İmar Komisyonu’na havale edildi.banner287
ESKİ KREŞ BİNASI BEYAZAY DERNEĞİ’NE TAHSİS EDİLECEK

Toplantının dokuzuncu gündem maddesinde Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün hizmet binası talebi görüşüldü. Yapılan bilgilendirmede Cumhuriyet Mahallesi Tepe Emlak Konutları’ndaki eski belediye kreşinin merkezi Çerkezköy’de bulunan Beyazay Derneği Tekirdağ Şubesi tarafından talep edildiği ifade edildi. Başkan Ertem, daha önce belediyeye ait kreş olarak kullanılan binanın birkaç kez ihaleye çıkarılmasına karşın sonucu gidemediklerini ifade ederek “Şimdi de Beyazay Derneği Tekirdağ Şubesi binanın tahsisini istiyor. Sembolik bedelle tahsisini gerçekleştireceğiz, ancak ilk olarak Bütçe Komisyonu’nda tahsis sürecinin belirlenmesi gerekiyor.’’ Diye konuştu. Başkan Ertem’in konuşmasının ardından ilgili talep Bütçe Komisyonu’na havale edildi.
VELİKÖY İLE KIZILPINAR’IN TALEPLERİ GÖRÜŞÜLDÜ
Veliköy Belediye Başkanlığı’nın 2 sayılı trafo alanlarının mevcut imar planına işlenmesi talebi, yine Veliköy Belediye Başkanlığı’nın Çorlu-Çerkezköy bağlantı yolu üzerinde bulunan adalarda plan tadilatı yapılması talebi ile Veliköy Islah OSB’nin plan tadilatı talebi yapılan bilgilendirmenin ardından görüşülmek üzere İmar Komisyonu’na havale edildi. Veliköy Belediye Başkanlığı’nın olduğu gibi Kızılpınar Belediye Başkanlığı’nın da talepleri Çerkezköy meclisinde görüşüldü. Kızılpınar Belediyesi’nin 559 sayılı taşınmaz satışı ile 710 sayılı taşınmaz satışı talebi yapılan bilgilendirmenin ardından İmar Komisyonu’na havale edildi.
“BUNA BENZER TALEPLER GELECEK’’
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Büyükşehir Belediyesi Yasasıyla birlikte Çerkezköy’e bağlanan Kızılpınar Belediyesi ile Veliköy Belediyesi’nin bundan sonraki süreçte bu ve buna benzer taleplerinin meclis gündemine geleceğini söyleyerek “Bizler de bizlere gelen talepleri görüşüp karara bağlayacağız.’’ Dedi. Taşınmaz satışları ile ilgili taleplerin ilk olarak ilgili belediye tarafından Mahalle İdareler Genel Müdürlüğü’ne iletildiğini söyleyen Başkan Ertem, “Çerkezköy bağlanan belediyeler, taşınmaz satışı ile ilgili ilk olarak Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’ne talepte bulunuyor. Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü bizlere yazı yazarak, talebi iletiyor. Bizler de mecliste aldığımız olumlu yada olumsuz kararı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’ne bildireceğiz. Sonrasında da Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü ilgili kararı belediyeye bildirecek.’’ İfadelerini kullandı.
Kızılpınar ile Veliköy’ün bundan sonra Çerkezköy’ün bir mahallesi gibi değerlendirileceğini ifade eden Başkan Ertem, “Bizlerle birleşen belde belediyeleri meclis kararlarını Çerkezköy Belediyesi’nin onayına sunacaklar. Bizlerin vereceği karara göre hareket edecekler.’’ Dedi.  
ŞEHİTLERİN İSİMLERİ ÇERKEZKÖY’DE YAŞATILACAK
Gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından Dilek ve Temenniler bölümünde Çerkezköylü şehit Dinçer Ersoy ile Yalçın Gürbüz’ün isminin Çerkezköy’de yaşatılması için çalışma yapılması talebi konuşuldu. Başkan Ertem, tüm meclis üyelerinden her iki şehidin isminin yaşatılabileceği bir yer belirlemelerini isteyerek konunun Mart ayı meclis toplantısında gündeme getirileceğini söyledi. Son gündem maddesinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından Çerkezköy Belediyesi Şubat ayı belediye meclis toplantısının ilk oturumu tamamlandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306