Belediye Personeline İlk Yardım eğitimi verildi

İşyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması, mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için işveren ve çalışanların görev, yetki, sorumluluk, hak ve yükümlülüklerini düzenleyen 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında Çorlu Belediyesi personeline ilkyardım eğitimi verildi.

Belediye Personeline İlk Yardım eğitimi verildi
Çerkezköy Bakış - İşyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması, mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için işveren ve çalışanların görev, yetki, sorumluluk, hak ve yükümlülüklerini düzenleyen 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında Çorlu Belediyesi personeline ilkyardım eğitimi verildi.
TEKNİKLER ANLATILDI
 Eküp İlkyardım Eğitim Merkezi tarafından verilen “Temel İlkyardım Eğitimi”  kapsamında genel ilkyardım bilgileri, hasta/yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği; kanamalarda, yaralanmalarda, yanık,donma ve sıcak çarpmalarında, kırık, çıkık ve burkulmalarda, bilinç bozukluklarında, zehirlenmelerde, hayvan ısırmalarında, göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçmasında, boğulmalarda ilkyardım teknik ve uygulamaları ile hasta/yaralı taşıma teknikleri katılımcılara aktarıldı.
banner287
TEST UYGULANDI
 Toplam 16 saat süren eğitimin ardından İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerince eğitime katılan Çorlu Belediyesi personeline test ve uygulama sınavı uygulanırken; eğitim neticesinde test ve uygulama sınavlarında asgari 85 puan alan personele katılım ve geçerliliği 3 yıl sürecek ilkyardımcı belgesi verildi. Söz konusu eğitimlerin önümüzdeki günlerde de yeni gruplara verilmesi planlanıyor.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 16:57

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510