Belediye’den Ordu’nun itirazına red

Çerkezköy Belediyesi Mar t ayı olağan meclis toplantısı ikinci oturumun ardından tamamlandı. Bir önceki oturumda görüşülmek üzere komisyonlara havale edilen taleplerin oy birliğiyle karara bağlandığı toplantıda Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu’nun Çerkezköy Spor Salonu önündeki 1445-1446 Ada ve çevresine ait imar plan değişikliği itirazı reddedildi.

Belediye’den Ordu’nun itirazına red
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantı tamamlandı.
İKİNCİ OTURUM DÜN YAPILDI
Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda dün saat 14.00’da Belediye Başkanı Ali Ertem başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Meclis Üyeleri Asuman Azak, Halil Demirkıran ile Zafer Erdağ katılmadı. Açılış ve yoklamanın ardından bir önceki oturumda görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edilen konular görüşülerek karara bağlandı.
KARARLAR OY BİRLİĞİYLE ALINDI
Hasan Anlaş’a ait takas talebi, Sermet İşcan’a ait takas talebi İmar Komisyonu’nun tavsiye kararı doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi. Dördüncü gündem maddesinde Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu’nun Çerkezköy Spor Salonu önündeki 1445-1446 ada ve çevresine ait plan tadilatı değişikliğine yapmış olduğu itiraz görüşülerek karara bağlandı. Okunan imar komisyonu tavsiye kararında yapılan imar plan tadilatının söz konusu alanda yoğunluk artışı sağlamadığı, ilave donatı alanına da gerek olmadığından itirazın reddedildiği ifade edildi.
‘’NEDEN DİĞERLERİNE İTİRAZ ETMEDİ’’
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Namık Kemal Bulvarı’nda yaptıkları imar plan tadilatı ile söz konusu ada ve çevresinin konut alanından ticaret alanına çevrildiğini ifade ederek, Çerkezköy’ün birçok noktasında da aynı değişikliği yaptıklarını söyledi. Önümüzdeki aylarda Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi İnan Sokak’ta da benzer bir çalışmayı gündeme getireceklerini açıklayan Başkan Ertem ‘’Konu istismar ediliyor. İtirazı yapan daha önce yapmış olduğumuz benzer plan tadilatlarına itirazda bulunmadı? Anlaşılan şahsi bir durumu var’’ dedi.
‘’İNŞAAT ALANINDA BİR ARTMA OLMAYACAK’’
Yaptıkları imar plan tadilatı ile ilgili alan ve çevresinde bir yoğunluk artışı sağlamadıklarını ifade eden Başkan Ertem ‘’Yaptığımız değişiklikle inşaat alanında bir artma oluşturmadık. Kişi daha önce ne kadar inşaat alanı yapacaksa yeni durumda da eşit inşaat alanı yapacak. ‘’ diye konuştu. Ali Ertem’in konuşmasını tamamlamasının ardından İmar Komisyonu’nun itirazın red edilmesi yönündeki tavsiye kararı oylamaya sunuldu. Tavsiye kararı oy birliğiyle kabul edildi.
2015’E KADAR KATI ATIK VE ATIK SU BEDELLERİ ALINMAYACAK
Toplantıda Çerkezköy Kaymakamlığı Mal Müdürlüğü’nün spor ve sosyal tesis alanı yapmak şartıyla irtifak hattı ve kiralama talebi imar komisyonunun tavsiye kararı doğrultusunda oy birliğiyle kabul edilirken, Ahmet Özbilge’nin 272-273-274-275 adalar ve civarına ait plan tadilatı talebi, Zabıta Müdürlüğü’nün ticari personel taşımacılığı yapmak için müracaatta bulunan taşımacıların talebi, Veliköy Belediyesi’nin Veliköy Nazım İmar Planı ve Uygulama İmar Planı Revizyonu hakkındaki talebi ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 911 ada 5 ve 6 Nolu ve 916/1 parseller hakkındaki müzakeresi İmar Komisyonu’nun tavsiye kararı doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi.
Yine bir önceki meclis oturumunda görüşülmek üzere Bütçe Komisyonu’na havale edilen 2014 yılı sonuna kadar atık su ve evsel atık ücretlerinin tahsil edilmemesi talebi de oylanarak karara bağlandı.
BAŞKAN ERTEM’DEN BAYANLARA KARANFİL
Meclis toplantısının sona ermesinin ardından Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle tüm kadınların kadınlar gününü kutladı. Başkan Ertem konuşmasını tamamlamasının ardında bayan belediye meclis üyeleri Aynur Düzgünel, Nuran Yeşil, Demet Eroğlu, Yazı İşleri Müdürü Esengül Güven ile İmar İşleri Müdürü Esra Hasanoğlu’na günün anısına birer karanfil ile hediye takdim etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510