Beni ‘sahte belgelerle’ görevden aldılar

Bir süre önce görevden alınan MHP İlçe eski Başkanı Mustafa Ordu, Genel Merkez’e giden iki kişinin kendisini sahte belgelerle görevden aldırdığını vurgulayarak “Kendilerini MHP’li olarak tanımlayan bu şahıslar, rantçıların ve işbirlikçilerinin kuryeliğini yapmıştır. Genel Merkez de artık bunun farkındadır. Kendileri biran önce, MHP Genel Merkezi’ne giderek, Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Şefkat Çetin’den özür dilesinler. Aksi takdirde kendilerini Ankara’ya çağırıp, yaptıkları işin hesabını soracaklar.” Dedi

Beni ‘sahte belgelerle’ görevden aldılar
ÇerkezköyBakış - Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı görevinden bir süre önce alınan Mustafa Ordu, MHP Genel Merkezi’nin daveti üzerine Ankara’ya gittiğini belirterek, görevden alınma gerekçelerini kamuoyu ile paylaştı.
HESABINI VERECEKLER
Genel Merkez’de, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Şefkat Çetin ile görüştüklerini vurgulayan Ordu, kendisinin hile ve yalanlarla görevden aldırıldığını dile getirdi. Görevden alınmalarına, kendilerini MHP’li olarak tanıtan iki kişinin MHP Genel Merkezi’ne götürdüğü asılsız belgelerin neden olduğunu söyleyen Ordu, “Bu iki şahsiyet, en kısa zamanda Ankara’ya giderek, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Şefkat Çetin ile görüşsünler ve yaptıkları için özür dilesinler. Aksi takdirde kendilerini Ankara’ya çağıracaklar ve yaptıkları işin hesabını soracaklar. ’Görevden alınan MHP İlçe Teşkilatı bölgedeki siyasi parti ilçe teşkilatları arasında en aktif teşkilattır’’ Dedi.
“YÜZDE 25’İNİ DE ÖĞRENMİŞ OLDUK’’
Ordu, Çetin’den görüşme daveti aldıklarını ifade ederek “Almış olduğumuz siyasi terbiye neticesinde Ankara’ya giderek kendisiyle görüştüm. Neden görevden alındığımızın yüzde 75’ini zaten biliyorduk, kalan yüzde 25’ini de gidince öğrendik” diye konuştu.


banner287

“RANTÇILARIN KORKULU RÜYASI HALİNE GELMİŞTİK’’
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Şefkat Çetin ile yaklaşık yarım saatlik özel bir görüşme yaptıklarını kaydeden Mustafa Ordu; “Şefkat Çetin ile hem neden görevden alındığımız konusunu görüştük, hem de Tekirdağ ve Trakya konusunda değerlendirmeler yaptık. Biz siyaseti kendi kişisel menfaatlerimiz doğrultusunda değil, milletin menfaatleri doğrultusunda yapıyoruz. Teşkilat Başkanım görevden alınmamızda rant olaylarının etkili olduğunu belirterek, kol kırılır yen içinde kalır sözüne istinaden bazı konulardan bahsetti. Ben de o konular hakkında kendisini bilgilendirdim. Çerkezköy Belediyesi Trakya genelinde rantçılara en çok prim veren Belediye’dir. Bizler de yönetim olarak rantçıların korkulu rüyası haline gelmiştik. Bu nedenle bizi susturmak istediler. Bunu önce suikast yaparak gerçekleştirmeye çalıştılar ancak beni öldürmek için tuttukları tetikçi her şeyi ifade edince planları alt üst oldu. Bu konu ile ilgili mahkeme de 2 Temmuz’da yapılacak. Suikast planı tutmayınca da rantçılarla işbirliği yapanlar görevden alınmam için ellerinden geleni yaptılar.” ifadelerini kullandı. Ordu şöyle devam etti:  “Hırsızlar ve rantçılar tarafından bizim görevden alınma fikrimiz ortaya atıldı. Maalesef kendisini MHP’li olarak tanımlayan bazı insanlar da bu duruma alet edildi. Sonuç olarak emellerine ulaştılar ve bizi görevden aldırdılar. Ama bizim görevden alınmamıza neden olan hırsızlara ve onların işbirlikçilerine seslenmek istiyorum, mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir”
“YENİ YÖNETİMİN YIPRANMASINI İSTEMİYORUM’’
Görevden alınmalarının ardından 1 saat içerisinde telefon vasıtası ile Yönetimin oluşturulduğunu kaydeden Ordu; “Yönetime gelen arkadaşların zarar görmelerini ve yıpranmalarını istemiyorum. MHP’ye gönül veren herkese, Cuma günü (bugün )Genel Başkan Yardımcımızın katılımı ile gerçekleşecek olan açılışa katılmaları için çağrıda bulunuyorum” şeklinde konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 09:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
erdinç
erdinç - 6 yıl Önce

mustafa ordu yine doğruları dillendiriyor ama giden gitti, olan oldu artık.mhp çerkezköyü unutsun bu dönem.aktif bir teşkilat böyle görevden alınabiliyorsa mhp ye nasıl güvenilir?

polat
polat - 6 yıl Önce

15 yıl hiçbir varlık gösteremeyen,parti teşkilatını şahsi işyeri yapan m.ordu ve ondan harşlık alarak beraber resim çektirenler ..çekilin kenara

hulusi
hulusi - 6 yıl Önce

başka bir haber sitesinde ''diğeri ise 15-20 yıl önce hırsızlıktan sabıkalı, ceza yemiş, hırsızlarla işbirliği yapan ve kendi çocuğunu dahi nüfusuna geçirmeyip, başkasının nüfusuna yazdıracak kadar utanmaz ve aciz insan” açıklamasını yaptı '' diye yazılmış sizde bunlar yok acaba diğer gazete kafadanmı attı yoksa sizmi yazmadınız yoksa bu kişiyi tanıyorda kayırıyormusunuz ???biraz şeffaf gazeteceliğe davet ediyorum

tanıyoruz
tanıyoruz - 6 yıl Önce

mustafa ordu önce kapaklıya gönderdiği hayri varolun telefon müziğine baksın adamın telefonunda ahmet kaya müziği çalıyor işyerindeki masasının üstünde küba puroları dolu,dinlediği müzik kominis işarkı türküleri,okuduğu yazarlar sosyalistler,fscesinde atesitlerin sözlerini şiirlerini paylaşıyor.

Nusret KARALAMACI
Nusret KARALAMACI - 6 yıl Önce

sayın polat kim olduğunu bilmem ama bügüne kadar partimiz zarar görmemesi için yapılan tüm yorumlarda hiç bir şekilde cevap vermedim. yalnız ondan harşlık alarak beraber resim çektirenler ..çekilin kenara diye yazdığın bu yazıda kimin bu parti için kaç para harçadığını biliyormusun ??? harçlığı dahi yazamayan bir kişi olarak yorum yaparken daha dikkatli olun ki partimiz zarar görmesin. yorum yaparken de iş olsun diye yorum yapmayın. önce oradaki kişilere bakında yorum yapın.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510