Bilgilendirme toplantıları başlıyor

13 Mart 2015 tarihinde sona erecek olan Trakya Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Mali Destek Programları başvuru sürecindeki bilgilendirme toplantıları 14-20 Ocak 2015 tarihleri arasında yapılacak.

Bilgilendirme toplantıları başlıyor
Çerkezköy Bakış - 13 Mart 2015 tarihinde sona erecek olan Trakya Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Mali Destek Programları başvuru sürecindeki bilgilendirme toplantıları 14-20 Ocak 2015 tarihleri arasında yapılacak.
3 İLDE VE TÜM İLÇELERDE YAPILACAK
Trakya Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Mali Destek Programları kapsamındaki İlk toplantılar 14 Ocak Çarşamba günü başlıyor. Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin yaptığı açıklamada 2015 Yılı Mali Destek Programlarından olabildiğince geniş bir kitlenin eş zamanlı olarak aynı düzeyde bilgi sahibi olmasını sağlamak amacıyla, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne merkezleri ve tüm ilçe merkezlerinde toplantılar yapılacağını belirtti. Bilgilendirme toplantılarında, teklif çağrısının temel amaçları ve öncelikleri, mali destek miktarları ve eş finansman oranları, uygunluk kriterleri ve başvuru koşulları, teklif çağrısının yöntemi ve süresi gibi konular hakkında bilgi veriliyor ve potansiyel başvuru sahiplerinin soruları cevaplandırılıyor. Bilgilendirme toplantıları sırasında, teklif çağrısına yönelik başvuru rehberi ve ekleri ile broşür gibi tanıtıcı materyallerin dağıtımı da gerçekleştiriliyor. Program Yönetimi Birimi uzmanlarınca verilen eğitimlere Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli’den kamu kurumu temsilcileri, özel sektör temsilcileri ve STK’lar katılıyor.
TOPLAM BÜTÇE 10 MİLYON TL
banner287
Toplam 10 milyon TL’lik bir kaynağın ayrıldığı Trakya Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Mali Destek Programları teklif çağrısı yayınlandı. Üç başlık halinde ilan edilen programlar için 14.01.2015 tarihinden itibaren başvuru kabulüne başlanacağı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili proje başvuruları 13 Mart 2015 saat 23:00’e kadar KAYS üzerinden (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi), 20 Mart 2015 Cuma günü saat 18:00’e dek ise matbu olarak elden kabul edilecek.
Trakya Kalkınma Ajansı, hazırlamış olduğu TR21 Trakya Bölge Planı önceliklerine göre oluşturduğu dördüncü mali destek programını ilan etti. İktisadi Kalkınma, Küçük Ölçekli Altyapı ve Sosyo-Ekonomik Kalkınma başlıkları altında duyurulan programlar aracılığıyla bölge paydaşlarına 10 milyon TL tutarında hibe desteği sağlanması planlanıyor. TRAKYAKA, İktisadi Kalkınma Üreterek Gelişen Trakya Mali Destek Programı kapsamında 4 milyon TL, Küçük Ölçekli Altyapı Yaşayan ve Yaşatan Trakya Mali Destek Programı kapsamında 4 milyon TL ve Sosyo-Ekonomik Kalkınma Önce İnsan Mali Destek Programı kapsamında 2 milyon TL destek sağlayacak.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2015, 18:46

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306