Bilinçaltımızı Kim Yönetiyor?

'Bilinçaltımızı Kim Yönetiyor’ adlı bir konferansta konuşan Gazeteci-Yazar Hasan Taşkın, ‘Gözün gördüğü ve kulağın duyduğu her şeyin insanın bilinçaltına yüklendiğini belirterek “Bilinçaltına doğru alışkanlıklar yüklenirse sorun yok ancak yanlış alışkanlıklar yüklenirse insan sorun yaşıyor. Bunun için insanın önce kendisini sonra da nelerden etkilenebileceğini bilmelidir.” diye konuştu.

Bilinçaltımızı Kim Yönetiyor?
ÇerkezköyBakış - Gazeteci Yazar Hasan Taşkın, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen konferansta öğrencilerle bir araya geldi.
KATILIM YOĞUN OLDU
Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu (ÇEMYO) Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri tarafından, medyanın insan üzerindeki etkilerini konuşmak ve anlamak amacıyla ‘Bilinçaltımızı Kim Yönetiyor’ adlı bir konferans düzenlendi. Dün Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen Konferansa konuşmacı olarak Gazeteci Yazar Hasan Taşkın katılırken konferans saat 14.00’da başladı. Programa, ÇEMYO öğrencilerinin yanı sıra ÇEMYO Sekreteri Ali Ağbal, ÇEMYO Öğretim Görevlileri, İlçe Sağlık Müdürü Olcay Palak, PTT Müdürü Ali Arslan ile İlçe Nüfus Müdürü Gülhan Yelek katıldı.
“TEORİK BİLGİLERİNİZİ UYGULAMAYA DÖKÜYORSUNUZ’’
Konferansın açılış konuşmasını ÇEMYO Öğretim Görevlisi Taha Aslanlı gerçekleştirdi. Organize edilen konferans ile 4’ncü etkinliklerini düzenlediklerini kaydeden Aslanlı, “Bu tip etkinlikler öğrenciler açısından çok önemlidir. Bu etkinlikler sayesinde teorik bilgilerinizi uygulamaya dökme imkanı buluyorsunuz. Ayrıca iletişim becerilerinizi geliştirmek için gereken unsurları da kullanıyorsunuz. Bu sayede becerinizi daha ileri taşıyorsunuz. Bu etkinlikleri, hocalarınızla birlikte düzenliyorsunuz ama ilçedeki birçok değerli isim de sizlere katkı sağlıyor. Bu sayede farklı insanlar sizlerin güzel çalışmalarına ortak olmuş oluyor. Konferansın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.“İNSANİ ARAŞTIRMA İSTEĞİ DUYUYORUM’’
Taha Aslanlı’nın konuşmasını tamamlamasının ardından programa konuşmacı olarak katılan Gazeteci Yazar Hasan Taşkın’ın özgeçmişini anlatan video katılımcılara izlettirilirken, videonun ardından kürsüye Hasan Taşkın geldi. Konuşmasının başında, çalışma geçmişi hakkında bilgi veren ve genel anlamda araştırmacı gazetecilik alanında görev aldığını belirten Taşkın, insani araştırma isteği duyduğunu ifade etti.
banner287
“İNSAN ÖNCE ÜLKESİNE NASIL YARARLI OLABİLİRİM DİYE DÜŞÜNMELİ’’
İnsanın yönlendirildiğini kaydeden Hasan Taşkın, “Gözün gördüğü ve kulağın duyduğu şeyler insanın bilinçaltına yükleniyor ve insan bir süre sonra bunları alışkanlık ediniyor. Eğer yanlış alışkanlıklar yüklenirse, farklı şeyler ortaya çıkıyor ve insan sorun yaşıyor. İnsanın önce kendisini bilmesi gerekiyor. İnsan önce kendisine, çevresine, ülkesine nasıl yararlı olabilirim diye düşünmeli. Ne olduğunu ve nelerden etkilenebileceğini bilmeli” diye konuştu.“ÇOĞU KİTAPLARDA BİLİNÇALTINA YÖNELİK MESAJLAR VAR’’
Yaratılmışlığı, insan hayatı üzerine kurulmuş bir düzen olarak değerlendiren Taşkın şöyle devam etti: “Örneğin izlediğiniz filmlerde insana yönelik birçok mesaj vardır. Filmlerde hayat başrol oyuncusunun etrafında döner. O ne yapıyorsa doğrudur diye düşünürüz. Cinayet işlese bile haklı görürüz. Gerçek hayat böyle değil. Herkesin kendi başrolü, yaşam alanı var. Eğer buna müdahale edilirse işte o zaman sorun çıkıyor. İnsana karşı yaptığınız hatalar size dönüyor. Çoğu kitapta da bilinçaltına yönelik mesajlar var. Hayatta, doğru ve yanlış olmak üzere iki nokta var. Doğru tektir. Kendi yaratılışınızın, dünyanın yaratılışının ne olduğunu bilmiyorsanız, ufkunuzu açmıyorsanız gerçek başarıyı da bulamazsınız. Okuyun, araştırın, mutlak doğrunuzu kendiniz bulun”
SORU CEVAP KISMI İLE KONUŞMASINI SÜRDÜRDÜ
Konuşmasında, bilinçaltını açıklayan ve çeşitli örneklerle konuya derinlik kazandıran Hasan Taşkın, konferansın devamında soru cevap şeklinde sunumunu sürdürdü. Konferansın sonunda Gazeteci Yazar Hasan Taşkın’a plaket takdim edildi. Konferans EMTAŞ İnşaat, Çınar Restaurant, Karaağaç Özlem Market, Yazıcıoğlu Marketleri, Şanlıurfa Kebap ve İskender ile Merkez Optik sponsorluğunda düzenlendi.
Haber: Emrah Çoğalan

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510