Bir talihsizliktir gidiyor...

Çerkezköy’ün işlek caddelerinden Öztrak Caddesi, 24 saat arayla iki büyük talihsizlik yaşadı. Su sızıntısı nedeniyle önceki gün kazı çalışması yapan Belediye ekipleri, doğalgaz borusunu yarmış ve yüzlerce metreküp doğalgaz havaya salınmıştı. Çevre sakinlerini tedirgin eden patlama, alınan önlemlerle kazaya mahal vermeyecek şekilde onarılırken, dün aynı noktada bukez de su borusu patladı. Saat 16.30’da yaşanan su borusu patlaması ile cadde bir anda sular altında kalırken, tüm Çerkezköy’ü 10 saat susuz bıraktı.

Bir talihsizliktir gidiyor...
• EMRAH ÇOĞALAN - ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Öztrak Caddesi Köşem Mevkii’nde, su sızıntısı nedeniyle önceki gün kazı çalışması yapan Belediye ekipleri, doğalgaz borusunu yarmış ve yüzlerce metreküp doğalgaz havaya salınmıştı.
Çevre sakinlerini tedirgin eden patlama, alınan önlemlere kazaya mahal vermeyecek şekilde onarılırken, dün aynı noktada bukez de su borusu patladı. Saat 16.30’ta yaşanan su borusu patlaması ile cadde bir anda sular altında kaldı.
ARAÇ GEÇİŞİNE İZİN VERİLMEDİ
Caddeyi saran su nedeniyle, bir müddet araç geçişine izin verilmezken, okuldan çıkan öğrenciler ve yayalar yoldan geçişte zor anlar yaşadı. Su birikintilerinin içine taş atarak karşıya geçmeye çalışan vatandaşlardan bazıları dengesini kaybederek suya düşerken, bu sırada Hacı Fahri Zümbül Cami’nde bulunan cemaat de camiden çıkarken zor anlar yaşadı.
YETKİLİLER BÖLGEDE
Yaşanılan patlama sonrası bölgeye başta Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Gökhan İnce, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Faruk Şen ve çok sayıda belediye yetkilisi gelerek incelemede bulundu. Yetkililer patlamanın neden kaynaklandığının araştırıldığını belirtirken, bölgede bulunan kepçeler de çalışmalara başladı. Öte yandan yaşanılan patlamanın ardından ilçede sular kesilirken, yetkililer suların gece yarısı itibari ile geleceğini ifade etti.





banner287










Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 10:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
umut ozkan
umut ozkan - 6 yıl Önce

hay maaşalahh :)

vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

bu acemi ekiplerle ancak bu kadar olur !!!!!kabarık gelecek su faturalarına hazır olun. bayramdan beri elektrik su kesilmesinden bıktık artık yeter ya bu ne böyle.seçimler yaklaşıyor vatandaş tan birşey beklemesinler

ali
ali - 6 yıl Önce

kepçe operatoru aşık bence:)

vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

kepçeci işi bilmediği için burada binlerce vatandaş susuz kalmak zorundamı her gece su yok bu nasıl bir yer.

çakma çerkezköylü
çakma çerkezköylü - 6 yıl Önce

kaş yapalim derken göz çikariyorlar.

Vatandaş
Vatandaş - 6 yıl Önce

o kadar haber yappmışsınız, o sokakta yerde bir tane bile su gideri logar varmıymış onuda yazsaydınız! o kadar su akacak yer bulamadığı için göl oldu! işte sürekli lafı edilen,trilyonlar yedirilen "altyapı" efsanesinin nasıl fosladığını burdan görüyoruz.

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 6 yıl Önce

kavşak yapmaya devam, yola devam hedef 2023 sayın başkan!!!

....
.... - 6 yıl Önce

talihsizliği seçimde göreceksiniz


SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306