BSH 6.3 milyon ürün üretti

Özel Gülerçin Koleji’nde Kariyer Günleri kapsamında düzenlenen seminere BSH Türkiye Direktörü İlyas Kum katıldı. Kum öğrencilere mesleği ile ilgili bilgiler verdi.

BSH 6.3 milyon ürün üretti

Çerkezköy Bakış - Gülerçin Koleji Esin – Burhan Gülerçin Konferans Salonunda düzenlenen Kariyer Günleri kapsamında  BSH Türkiye Direktörü Makine Mühendisi İlyas Kum, öğrencilerle buluştu. Seminere Okul Müdürü Ömer Kürklü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
BİLGİLER VERDİ

banner287
Öğrenciler mesleği hakkında ve tecrübelerinden bahseden Kum, çalıştığı firmanın özelliklerine de değindi. Kum, “BSH’ın dünya üzerinde 43 tane üretim fabrikası bulunmaktadır.  Dünyanın ikinci büyük beyaz eşya üreticisiyiz. Çerkezköy ise bizim için ayrı bir öneme sahip. Bütün ürünleri üretildiği tek lokasyon burada. Avrupa’da pazar payında birinci; dünyada ise ikinci sıradayız. Geçen sene toplamda 6.3 milyon ürün üretildi. Türkiye’nin en büyük 500 firması arasında 17. sırada; yabancı yatırımcılarda ise 3. sırada bir firmayız.” dedi.
Kum, ayrıca endüstri 4.0’dan ve teknolojinin öneminden de bahsetti. Kum’u dikkatle dinleyen öğrenciler, seminerden büyük keyif aldı.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306