“Bugün ortak paydada buluşma günüdür”

Çerkezköy Belediyesi Aşure Günü dolayısıyla ilçe genelinde 15 bin aşure dağıttı. Ülkemizin ve milletimizin zor ve sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “Bu gün ortak paydada buluşma günüdür. Allah bütün milletimize birlik beraberlik nasip etsin” dedi.

“Bugün ortak paydada buluşma günüdür”
Çerkezköy Bakış - Aşure günü dolayısıyla Çerkezköy Belediyesi tarafından belediye meydanında ve camilerde toplam 15 bin aşure dağıtıldı. Çerkezköy Belediyesi önündeki aşure dağıtımına CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü ve CHP İlçe Başkanı Birol Öztürk de katıldı.
BU YIL DA DAĞITILDI
Muharrem ayının birlik ve beraberliğin daha çok pekişeceği bir ay olmasını temenni eden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da aşure dağıttık. 15 bin kase yaptırdığımız aşurelerin 12 bin tanesini ilçemiz genelinde bulunan camilerde Cuma namazı çıkışında, 3 bin adedini ise Belediye Meydanında dağıttık” diye konuştu.
 HÜZÜNLÜ BİR YERİ VAR
banner287
 Akay, Muharrem ayının İslam tarihinde önemli ve hüzünlü bir yeri olduğunu da ifade etti. Muharrem ayının 10’uncu günü olan Aşure Günü’nün bizim için bir başka öneminin de Kerbela olayı olduğunu kaydeden Akay, “Hazreti Hüseyin’in şehit edildiği bu olay da Aşure Günü’ne denk gelmiş, bu günü vicdan sızlatıcı, ıstırap dolu bir gün haline dönüştürmüştür” dedi.
ÜLKEMİZ ZOR SÜREÇTEN GEÇİYOR
Ülkemizin ve milletimizin zor ve sıkıntılı bir süreçten geçtiğini de belirten Akay “Bu gün ortak paydada buluşma günüdür. Allah bütün milletimize birlik beraberlik nasip etsin” dedi. Akay, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Belediye olarak milli günlerde olduğu gibi dini günleri de vatandaşlarla birlikte yaşamaya devam edeceklerini söyledi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 17:54

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306