“BURUK“ KUTLANACAK

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı buruk bir şekilde kutlanacak. Geçtiğimiz günlerde Hatay’da yaşanan bombalı saldırı sebebiyle birçok eğlenceli aktivite iptal edilirken, Çerkezköy’de yapılacak tören programı ise yarın 10.00’da Atatürk’ün anıtına çelenk konmasıyla başlayacak. Çeşitli konuşma ve ödül töreninin ardından kutlamalar sona erecek.

“BURUK“ KUTLANACAK
ÇerkezköyBakış -19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Çerkezköy’de buruk bir şekilde kutlanacak.
TÖREN PROGRAMI AÇIKLANDI
yarın saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayacak olan törene, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Metin Aysal tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapmasıyla devam edilecek. Konuşmanın ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşundu bulunulacak, İstiklal marşı eşliğinde bayrağımız göndere çekilecek.


banner287

ŞİİRLER OKUNACAK KONUŞMA YAPILACAK
Törenin diğer safhasında ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce seçilen 3 öğrenci şiir, bir öğrenci ise konuşma, bir öğrenci ise Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okuyacak. Tören gençlik bayramı çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül verilmesiyle devam edecek. Son olarak ise Koro, Spor kulüplerinin gösterileri ve Halk oyunları gösterisiyle tören sona erecek.
Haber: Savaş Akyıldırım

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510