Çakır Kardeşler sağlam adımlarla büyüyor

Veliköy’de 6 kardeşin ortaklığında 1992 yılında kurulan Çakır Kardeşler, sektöründe sağlam adımlarla yükselerek kuruluşunun 20’nci yılında Şube sayısını 3’e çıkarttı. Doğalgaz’dan kalorifer tesisatçılığına, nalburdan konut alım-satımına kadar birçok sektörde faaliyet gösteren Çakır Kardeşler, 2013 yılında sanayi kuruluşlarına da doğalgaz tesisatlarını yapmaya başladı. Çakır Kardeşler Yönetim Kurulu Üyesi Güntay Çakır, iş disiplinlerini müşteri memnuniyeti üzerine kurduklarını söyleyerek “Müşteri memnuniyeti bizlerin olmazsa olmazıdır. 20 yıl önce iş yaptığımız müşterilerimize şimdi de iş yapıyoruz. Bu, bizlerin müşterimize sağladığı güvenden kaynaklanıyor.’’ dedi.

Çakır Kardeşler sağlam adımlarla büyüyor
ÇerkezköyBakış - Çakır Kardeşler geride kalan 20 yılda sektörde adından başarı ile söz ettiriyor.
1992’DE VELİKÖY’DE KURULDU
1987’de Ardahan’dan Veliköy’e göç eden Çakır ailesi tarafından 1992’de kurulan Çakır Kardeşler, kuruluşunun ilk dönemlerinde nalburiye, inşaat malzemeleri ile kalorifer tesisatı üzerine faaliyet gösterdi. Vehbi, Gültekin, Aytekin, Nurullah, Beyaz ile Güntay Çakır kardeşlerin ortağı bulunduğu Çakır Kardeşler, 1995’te şirketleşti. Kuruluşunun ilk dönemlerinde Veliköy’de sağlam adımlarla büyüyen Çakır Kardeşler, iş disiplinleri ve müşteri memnuniyetine verdikleri önemle sektörde kendisini kabul ettirdi.
SEKTÖRDE KENDİNE AYRI BİR YER EDİNDİ
Kısa süre içerisinde Veliköy başta olmak üzere bölgede kendisine farklı bir yer edinen Çakır Kardeşler, 1998’de ilk şubelerini Çerkezköy’e açtı. Uğur Mumcu Caddesi üzerindeki yeni yerlerine taşınan Çakır Kardeşler, Çerkezköy’ün gelişim potansiyelini de göz önünde bulundurarak şirket merkezini Çerkezköy’e taşıdılar, Veliköy ise şube olarak kaldı. Çakır Kardeşler Yönetim Kurulu Üyesi Güntay Çakır, Çerkezköy’ün doğalgaza geçmesiyle birlikte şirket olarak kendilerine yeni bir yol haritası çizdiklerini ifade ederek, Çerkezköy ile birlikte bir yandan da Veliköy’deki faaliyetlerini sürdürdüklerini kaydetti.ÜÇÜNCÜ ŞUBE MURATLI’YA AÇILDI
Çakır Kardeşler, Çerkezköy’ün ardından 2003 yılında ikinci Şubesi’ni Saray’a açtı. 2004 yılında faaliyet alanına ‘bina yapım satımını’ da ekleyen Çakır Kardeşler, 2006 yılında ise doğalgazı dahil etti. Çakır Kardeşler 2012 yılında ise sanayi yetki belgesini alarak sanayi kuruluşlarının da doğalgaz tesisatlarını yapmaya başladı.
Çakır Kardeşler, 2013 yılında ise Muratlı’da Şube açarak Şube Sayısını 3’e çıkardı.
ADIM ADIM BÜYÜDÜLER
Kuruluşundan itibaren iş disiplini ve müşteri memnuniyetine verdiği önemle sektör içerisinde kendisine farklı bir yer edilen Çakır Kardeşler, her geçen yıl da belirlediği hedefler doğrultusunda büyüdü. Güntay Çakır, Veliköy’de faaliyete başladıklarında sektörlerindeki ilk şirket olduklarını ifade ederek geldikleri noktayı hedefleri doğrultusunda olduğunu söyledi.“MÜŞTERİLERİMİZE GÜVEN SAĞLIYORUZ’’
Geride kalan 20 yılda müşterilerine daima güven sağladıklarını ifade eden Çakır Kardeşler, 20 yıl önce iş yaptıkları müşterilerine şimdi de iş yaptıklarını söyledi. Müşteri memnuniyetini kendileri için olmazsa olmaz bir iş prensibi olduğunu kaydeden Çakır “1992’de iş yaptığımız müşterilerimize 20. yılda da iş yapabiliyoruz. Bu, bizlerin müşterimize sağladığı güvenden kaynaklanıyor. Bundan sonra da aynı anlayış içerisinde faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. “ diye konuştu.
“BİNLERCE DOĞALGAZ BAĞLANTISI YAPTIK’’
Güntay Çakır, Doğalgaz’ın Çerkezköy’de kullanıma başlamasından şimdiye kadar yaklaşık 8 bin bina ve evin doğalgaz bağlantısını yaptıklarını kaydederek “7 yılda binlerce doğalgaz bağlantısı yaptık.Saray’da henüz doğalgaz bulunmadığından Saray’da kalorifer tesisatı yapıyoruz, Yeni Şube açtığımız Muratlı’da ise doğalgaz tesisatı yapmaya başladık.’’ İfadelerine yer verdi.
“SEKTÖRÜN ÖNÜ AÇIK’’
Çerkezköy ve bölgede doğalgaz sektörünün önünün açık olduğunu söyleyen Güntay Çakır, “Çerkezköy’de doğalgaz her geçen gün yaygınlaşıyor. Bir yandan binalarda doğalgaz kullanımı artarken bir yandan yapılan yeni binalar sektörün canlı kalmasını sağlıyor. Bizler de bu büyüme paralelinde yeni projeler geliştiriyoruz.’’ Dedi.
banner287“İKİ YIL İŞÇİLİK GARANTİSİ SUNUYORUZ’’
Çakır Kardeşler olarak müşterilerine 2 yıl işçilik garantisi sunduklarını ifade eden Güntay Çakır kombilerde ise 2 yıldan 10 yıla kadar garanti sunduklarını söyledi. Doğalgaz’da vatandaşlar mühendis yerine komşularını dinlediğini belirten Güntay Çakır, “Bizler müşteriye kombiyi nasıl kullanacağını anlatıyoruz, ancak aboneler daha çok yetkili servis yerine komşuyu dinliyor. Komşusunun dedikleri doğru çıkmıyorsa, yeniden yetkili servisin söylediklerini yapıyor.’’ Dedi.
“FİRMAYI ARAŞTIRSINLAR’’
Apartman ve evlerine doğalgaz tesisatı yaptıracak vatandaşlardan anlaşma yapacakları firmayı araştırmalarını isteyen Güntay Çakır “İlk önce çalışmayı yaptıracak firmaya giderek işyeri temsilcileriyle görüşsünler, iş yerini görsünler. Sonrasında firmanın doğalgaz yetki belgesi olup olmadığını araştırsınlar, ardından da işi yaptırıp yaptırmamaya karar versinler’’ tavsiyesinde bulundu. Çakır, doğalgaz yetki belgesi bulunmayan firmalara iş yaptırılmaması gerektiğini kaydederek “İleride sorun yaşamak istemiyorlarsa, sorunsuz bir çalışma yaptırmak istiyorlarsa mutlaka yetki belgesi olan firmalarla çalışma yapılmalıdır.’’ Diye konuştu.
“VERDİĞİMİZ SÖZE HER ZAMAN SADIK KALIYORUZ’’
Doğalgaz tesisatının bağlanması esnasında yaşanan sıkıntılara da değinen Güntay Çakır, firma olarak müşterilerine verdikleri ‘gaz açma’ sözüne sıkı bağlılık gösterdiklerini belirtti. Çakır, gün sözünü hiçbir zaman aşmadıklarını ifade ederek çoğu zaman da belirttikleri günden daha önce gaz açtıklarını belirtti. Çakır Kardeşler olarak Ferroli, Viessman ile İmergas’ın ana bayisi olduklarını söyleyen Güntay Çakır, müşterinin her istediği özelliklere göre kombi bulunduklarını belirtti.“TÜM RADYATÖRLER AÇIK KALMALI’’
Yakıttan tasarruf sağlarken dikkat edilecek noktalara da değinen Güntay Çakır, ev içerisinde bazı radyatörlerin kapatılarak tasarruf sağlanacağı algısının gerçeği yansıtmadığını söyledi. Çakır şöyle devam etti: “Birçok doğalgaz kullanıcısı, tasarruf sağlayabilme adına evin içerisindeki bazı radyatörleri kapatıyor. Bu doğru bir algı değil, tüm radyatörler açık olmalı.’’
“ISI TASARRUFU SAĞLAMANIN YOLLARI’’
Doğalgaz kullanan abonelere tasarruf sağlama adına termostatik vana ile oda termostatı önerdiklerini belirten Güntay Çakır, “Isı yalıtımı yapılmış evlerde termostatik vana ve oda termostatı ile evin tüm köşelerinde ısı aynı düzeyde tutuluyor. Bir taraf ısınırken bir taraf soğumuyor, her yerdeki ısı aynı düzeyde kalıyor. Bu şekilde doğalgaz aboneleri ödedikleri faturanın yaklaşık yüzde 10-15 oranında bir tasarruf sağlayabilirler’’ diye konuştu.
“UCUZ FİYATLI KOMBİLER YAKITTA AVANTAJ SAĞLAMIYOR’’
Çakır, kombi alırken dikkat edilecek hususlardan da bahsederek şöyle devam etti: “Kombide marka önemli olsa da her şey markaya bağlı değil. Fiyat anlamında orta düzeydeki bir kombi genel bir tercih sebebi oluşturmalıdır. Düşük fiyatlı kombilerden kaçınmalıyız. Çünkü, fiyatı düşük kombiler yakıtta kullanıcısına avantaj sağlamıyor.’’
“İSKANSIZ KONUT SATMIYORUZ’’
Çakır, bina yapım ve satımı alanında Veliköy’de faaliyet gösterdiklerini söyleyerek zamanla bölgeye de açılmayı düşündüklerini söyledi. Veliköy’de bazı binaların yarıda kalmasının kendilerini tercih sebebi haline getirdiğini belirten Güntay Çakır, ilerleyen dönemlerde ise lüks konut sektörüne de gireceklerini belirtti. Bölgede konut açığının sürdüğünü belirten Çakır “Nüfusun artışına göre yeni konut ihtiyaçları oluşuyor. Bizler de müşterilerimize kaliteli konutları uygun fiyatlardan sunuyoruz.’’ Dedi. Tamamlanmadan, iskanı verilmemiş konut satmadıklarını söyleyen Güntay Çakır, vatandaşlardan da iskanı bulunmayan konutlardan uzak durmalarını istedi.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Sadıkoğlu
Ali Sadıkoğlu - 6 yıl Önce

allah yollarını açık etsin, dürüst çalışan herkese bol kazanç versin

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306