‘Çanakkale, Bir Destan’ın Doğuşu’na yoğun ilgi

Pakize Narin Anadolu Lisesi öğrencileri ve Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibi tarafından 18 Mart Çanakkale Deniz Zafer’inin 98. Yılı nedeniyle düzenlenen ‘Çanakkale, Bir Destanın Doğuşu’ isimli program yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

‘Çanakkale, Bir Destan’ın Doğuşu’na yoğun ilgi
ÇerkezköyBakış -‘Çanakkale, Bir Destanın Doğuşu’ isimli program önceki akşam saat 19.00’da Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi.
İLGİ YOĞUN OLDU
Öğrenciler, veliler, okul yönetimi ve öğretmenlerin hazır bulunduğu etkinliğe vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi. İlk olarak Pakize Narin Anadolu Lisesi öğrencilerinden Sevda Erdem’in okuduğu “ Çanakkale Şehitlerine” adlı şiir okunurken şiir izleyicilere duygusal anlar yaşattı. Ayakta alkışlanan şiir sonrası ise Pakize Narin Lisesi Öğrencilerinin hazırlamış olduğu, “Gidenlerin ardından” isimli tiyatro gösterisi sunuldu.banner287
TİYATRO BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Yaklaşık 30 dakika sahneden kalan öğrencilerin performansı izleyicileri adeta büyülerken, Çanakkale savaşının hangi zorlu şartlarda kazanıldığına vurgu yapıldı. Tiyatro sonunda katılımcılar öğrencileri ayakta alkışlarken program Halk Eğitim Merkezi Halk oyunları ekibinin hazırlamış olduğu Şehit Efe mizanseni ile devam etti.
ŞEHİT EFE MİZANSENİ İLE TÖREN SONA ERDİ
Son olarak Şehit efe mizansenin sergilenmesinin ardından tören toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı.
Haber: Savaş Akyıldırım

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
şyma
şyma - 6 yıl Önce

arkadaşlarıma tebrikler :)

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306