Çanakkale madde ile maneviyatın çarpışmasıdır

Edebiyatçı-Yazar Zeki Karagöz, Çanakkale Zaferi’nin dünyada eşi benzeri görülmemiş bir zafer olduğunu söyleyerek “Çanakkale, madde ile maneviyatın çarpışmasıdır. Ecdadımız, iman gücüyle Çanakkale’nin geçilmez olduğunu tarihe altın harflerle yazdırmıştır’’ dedi.

Çanakkale madde ile maneviyatın çarpışmasıdır
ÇerkezköyBakış - Edebiyatçı Yazar Zeki Karagöz Çanakkale Zaferi’nin 98’nci yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yaptı.
“HERKES ÇANAKKALE’Yİ GÖRMELİ’’
Çanakkale şehitleri için 10 binlerce hatim okutulduğunu dualar edildiğini belirten Karagöz, “bunların hepsi elbette yapılması gerekir. Bunların yanında asıl yapılması gereken o mübarek Çanakkale'yi her Türk evladının ömründe bir defa gidip oraları görmelidir. Hatta ve hatta il, ilçe ve beldelerimizin yerel yönetimlerinin bu konuda organizasyonlar yapıp halkı oralara götürüp rehber eşliğinde manevi atmosferin yaşatılmasına katkı sağlaması gerekmektedir.” İfadelerini kullandı.
banner287
“TÜRK’ÜN İMAN GÜCÜNE YENİLDİLER’’
Çanakkale’de en küçüğünün 12-13 yaşlarında, yaş ortalamasının ise 20-25 arası olan nice medrese tahsili görmüş vatan evlatlarının canlarını seve seve verdiğini belirten Karagöz, “Onlar kanlarını oluk oluk akıta akıta bir karış toprağı dahi vermemişlerdir. Dönemin İngiliz deniz komutanı W. Churchill bu destan ile ilgili,’Biz Türk’ün iman gücüne yenildik.’ İfadesini kullanmıştır. Batılının bu itirafı Müslümanlıktaki Kur’an aşkının kat be kat devam ettiğinin göstergesidir.’’ İfadelerini kullandı.
“EŞİ BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ BİR ZAFERDİR’’
 Çanakkale Savaşı’nın dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir zafer olduğunu vurgulayan İbrahim Karagöz şunları söyledi: “Düşman kuvvetleri ufacık bir kara parçasına en modern silahlarıyla denizden saldırdılar. Seyit Onbaşı, topun ağzına verdiği 276 kg ağırlığındaki mermiyle o zırhlı donanmaları bir tabak misali denizin dibine göndermeyi başarmıştır. Bu başarının asıl sırrı ‘ya Allah bismillah’ diyerek o merminin topun ağzına verilmesidir. Bu bir manevi güçtür, Kur’an gücüdür.”
Haber: Savaş Akyıldırım

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306