Çanakkale Şehitleri için pedal çeviriyorlar

AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı’nın organizasyonunda geçtiğimiz hafta Çanakkale’ye düzenlenen geziye katılamayan bisikletli 3 üniversite öğrencisi dün Çanakkale’ye uğurlandı. Bugün Çanakkale’ye ulaşacak olan öğrenciler, Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret ettikten sonra Çerkezköy’e dönecekler.

Çanakkale Şehitleri için pedal çeviriyorlar
ÇerkezköyBakış - 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 98’nci yıl dönümü nedeniyle Çerkezköy’den 3 üniversite öğrencisi Çanakkale’ye pedal basıyor.
“GEZİYE KATILAMAMIŞLARDI’’
AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Sebahattin Çolakoğlu, geçtiğimiz hafta 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 98’nci yıl dönümü nedeniyle çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu yaklaşık 250 kişi Çanakkale’ye gönderdiklerini belirterek “Düzenlenen programa yoğun bir ilgi gösterildi. Geziye katılamayan üniversite öğrencileri Tuna Burgu, İlyas Batak ile Fatih Danyeli’yi şimdi Çanakkale’ye gönderiyoruz.’’ Dedi.
“TÜM YOL VE KONAKLAMA MASRAFINI İLÇE GENÇLİK KOLLARI KARŞILADI’’
Öğrencilerin tüm yol masrafları ile konaklama giderlerini AK Parti İlçe Gençlik Kolları olarak üstlendiklerini ifade eden Çolakoğlu “Öğrenciler, bugün (dün) Şarköy’de konaklayacaklar. Ardından Çanakkale’ye ulaşacaklar. Yaklaşık 200 kilometrelik yolu bisikletle geçecekler. Öğrenciler, Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret ettikten sonra otobüsle geri dönecekler.’’ İfadelerini kullandı.
banner287
“ŞEHİTLERİMİZİ HER AN HATIRLAMALIYIZ’’
Çanakkale Şehitlerinin her an hatırlanması için bu etkinliği düzenlediklerini kaydeden Sebahattin Çolakoğlu “Onlar, mukaddes vatan toprakları için canlarını seve seve vermişler, Çanakkale Savaşları’nın kaderini değiştirmişlerdir. Orada geçen her saniye, kullanılan her an, ölen her nefer, Türk vatan ve milletinin mukadderatını çizmiştir. Kara savaşlarına katılan ilk birlik olan 57.Alay, vatan sevgisinin ne olduğunu insanlığa göstermiştir. Bizler de her defasında aziz şehitlerimizi unutmadan onlara hep yakın olma çabasındayız. Böylelikle bizimle birlikte genç kardeşlerimizi de atalarımızın huzuruna her defasında ne şartlarda olursa olsun ulaşmaları için elimizden gelen tüm gayretleri göstereceğiz.’’
ÇANAKKALE’YE UĞURLANDILAR
Üniversite öğrencilerini, AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Sebahattin Çolakoğlu ile AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları yönetiminden Anıl Bahar ile Emre Yavuz uğurladı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306