Çerkezköy spor alanlarına kavuşuyor

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay Çerkezköy’ün spor kompleksi yatırımları ile ilgili konuştu.

Çerkezköy spor alanlarına kavuşuyor
Çerkezköy Belediye Başkan Vahap Akay dün düzenlediği basın toplantısında Çerkezköy’ün spor alanlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Akay İstasyon Mahallesi’nde bulunan 29 Ekim Spor kompleksinin yan tarafına semt sahası çalışmasını başlattığını kaydetti. Akay öte yandan, Kızılpınar Mahallesi’nde İlçe Milli Eğitime tahsisli alanının spor alanı olarak geri alınması için hala daha yazı beklediklerini de sözlerine ekledi.

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay Çerkezköy’ün spor kompleksi yatırımları ile ilgili konuştu.

BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ


Dün saat 09.30’da Pera Villa’da düzenlenen basın toplantısında Çerkezköy’ün bugünü ve geleceği hakkında konuşan Başkan Akay, Çerkezköy’ün önemli eksiklerinden olan spor alanları içinde önemli açıklamalarda bulundu.

İL MÜDÜRLÜĞÜ İLE GÖRÜŞÜLDÜ


Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay Namık Kemal Bulvarı üzerinde bulunan Kapalı Spor Salonunun yan tarafında yapımı başlayan ve çeşitli nedenlerle birden fazla kez yapımı duran Gençlik Merkezi için Gençlik ve İl Spor Müdürlüğü ile görüşmeler yapıldığını kaydederek “Gençlik Merkezi 2 yıldır sıkıntılı şekilde akıbet bekliyor. İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile görüştük. İl Müdürlüğünden aldığımız cevapta yakın zamanda Gençlik Merkezi ve yan tarafındaki alanda stadyum için ihaleye çıkacaklarını söylediler. Bunun üzerine biz de yapılacak stadyum için İl Müdürlüğü’nün belirlediği 500 kişilik tribünü yeterli bulmadık ve Büyükşehir Belediyesi yatırım planı içerisinde tribün çalışmasını alıp daha fazla kapasiteli bir tribün yapacağız. Mevcut alanda hafriyat yığını var, biz belediye olarak o yığıntıyı temizleyip ihale için Spor Müdürlüğü’ne vereceğiz.” dedi.

“2 AYDIR YAZI BEKLİYORUZ”


Kızılpınar Mahallesi’nde Spor alanı olan fakat geçmiş dönemde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilmiş alanın yeniden spor alanı olarak verilmesi için Milli Eğitim Müdürlüğü’nden 2 aydır cevap beklediklerini ifade eden Akay, “Daha önce sizler de haber yapmıştınız bu konuyu. Spor alanı olarak hazine tarafından verilen alan Milli Eğitime tahsisli, biz de Belediye olarak milli eğitimden yazı talep ettik. Fakat hala daha bize bir geriş dönüş olmadı. Bir an önce bu sıkıntıları giderip Kızılpınar’daki alanı spor kompleksi olarak kazandırmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

“SEMT SAHASI YAPACAĞIZ”


Akay spor çalışmaları hakkındaki açıklamalarına müjde vererek sonlandırdı. Çerkezköy’e bu yıl içerisinde kazandırılan İstasyon Mahallesi’ndeki 29 Ekim Spor Salonu ile Hayvan Barınağı arasındaki yere semt sahası yapılacağının müjdesini veren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bilindiği gibi İstasyon Mahallesi’nde atıl halde bulunan salonumuzu yeniden yaptık. Etrafına da tenis kortları, halı sahalar ve basketbol sahaları yerleştirdik. Şimdi de Spor salonu ile hayvan barınağı alanındaki yere de semt sahası diyebileceğiz bir saha yapacağız. Hem bu saha ile Çerkezköy’deki spor alanı ihtiyacı bir nebze olsun azalmış olur hem de İstasyon Mahallesi daha da hareketlenmiş olur.” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 17:52

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510