Çerkezköy’de ilk kez İhracat ithalatı geride bıraktı

Çerkezköy Gümrük Müdürlüğünden alınan bilgiyle göre Kasım ayı ithalat ve ihracat sayılarında Çerkezköy tarihinde bir ilk yaşandı.

 Çerkezköy’de ilk kez İhracat ithalatı geride bıraktı
Çerkezköy Gümrük Müdürlüğünden alınan bilgiyle göre Kasım ayı ithalat ve ihracat sayılarında Çerkezköy tarihinde bir ilk yaşandı. Kasım ayında 142 Milyon 212 Bin dolar ihracat yapıldı. Yapılan ihracat sayısı ilk kez ithalat sayısını geride bırakırken, ithalat sayısı ise 132 Milyon 608 bin dolar olduğu ifade edildi.

Çerkezköy Bakış -
Çerkezköy Gümrük Müdürlüğünden alınan bilgilerde Çerkezköy tarihinde Kasım ayında bir ilk yaşandı ve ihracat oranı ithalat oranını geride bıraktı.
İLK KEZ İHRACAT, İTHALATI GERİDE BIRAKTI
Çerkezköy Gümrük Müdürlüğü tarafından yapılan Kasım ayı istatistiklerinde İhracat, İthalatı geride bırakarak Çerkezköy tarihinde bir ilkin yaşanmasına neden oldu.
13 MİLYON DOLAR ARTIŞ
banner287
Çerkezköy Gümrük Müdürlüğü kayıtlarına göre Kasım ayında 142 milyon 212 bin dolar ihracat yapılırken, 132 milyon 608 bin dolar ithalat gerçekleştirildi. Ekim ayında ise 135 milyon 349 bin dolar ithalat, 129 milyon 894 bin dolar da ihracat yapıldığı belirtildi. İhracat 13 milyon dolar artarken, ithalatta da 3 milyon dolarlık bir azalma olduğu açıklandı.
DIŞ TİCARET AÇIĞI VERDİK
Çerkezköy Gümrük Müdürlüğü yetkilileri yaptıkları açıklamada, “Türkiye’nin dış ticareti açığı azaldı diyorlar ve bu çok doğru. Bizim gümrükten yola çıkarsak önceleri 20-30 milyon dolar oluyordu ithalat ve dolayısıyla dış ticaret açığımız oluyordu. Şimdi ise ihracat ithalatı geçmiş durumda. Daraltıcı önlemlerle birlikte ithalatta ciddi bir azalış var. İthalatta azalış olunca dış ticaret fazlası verdik. İhracattan ithalatı çıkardığımız zaman dış ticaret fazlasını bulmuş oluyoruz” denildi.
BİRİNCİ SIRADA BEYAZ EŞYA VAR
Yetkililer ayrıca ihracat ve ithalat ürünleri hakkında da bilgi vererek, “ihracatta ilk sırayı beyaz eşya alırken, sırasıyla demir çelik ürünleri, tekstil ve kimyasal kimyevi maddeler. İthalatta ise beyaz eşya parça ve aksamları, kimyasal ile tekstil ham maddesi ve demir çelik ürünleri yer alıyor” ifadeleri kullanıldı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 18:31

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510