Çerkezköy’de Kentsel Dönüşüm konuşulacak

Çerkezköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde ‘Çerkezköy’de Kentsel Gelişimin Geleceği’ isimli toplantı düzenlenecek. Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, toplantının 22 Şubat Cuma günü saat 14.00-16.30 arasında Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenleneceğini belirterek herkesi toplantıya davet etti.

Çerkezköy’de Kentsel Dönüşüm konuşulacak
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem düzenlediği basın toplantısında Çerkezköy’de Kentsel Gelişimin Geleceği’ programını hakkında bilgi verdi.
‘’KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN TANIMI İYİ YAPILMALI’’
Makamında dün saat 16.00’da basın toplantısı düzenleyen Ali Ertem, Kentsel Dönüşüm’ün tanımının iyi yapılması gerektiği söyleyerek ‘’Kentsel Dönüşüm son dönemlerde menfaat elde etmek için kullanılıyor. Biz bu anlayışı ortadan kaldırmak istiyoruz. Bu yüzden halkımızı, müteahhitlerimizi ve mimarlarımızı bir araya getirerek bir bağ oluşturmaya çalışıyoruz. Bizler Çerkezköy'ü bir cazibe merkezi yaparak görevimizi gerçekleştirdik. Artık kentsel dönüşümü geliştirmek için görev müteahhitler, mimarlar ve halkımıza düşüyor. Bu sebeple başta müteahhitler, mimarlar olmak üzere Çerkezköylüleri ‘Çerkezköy’de Kentsel Gelişimin Geleceği’ toplantısına bekliyorum’’ dedi.
banner287
TOPLANTI ÇTSO’DA DÜZENLENECEK
Toplantının 22 Şubat Cuma günü saat 14.00-16.30 arasında Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenleneceğini söyleyen Ali Ertem, ‘’Toplantı toplam üç oturumdan oluşacak. ‘Çerkezköy'de kentsel dönüşüm’ konulu ilk oturumda; Belediyemiz İmar ve Şehircilik Müdürü Esra Hasanoğlu, Çerkezköy Mimarlar Odası Başkanı M. Ogün Asıl, Çerkezköy İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı İlker Börekçi ile Namık kemal Üniversitesi' nden Yard. Doç. Dr Çiğdem Vatansever birer konuşma yapacak. ‘Kentsel Dönüşüm’ konulu ikinci oturumda ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri ile kentsel dönüşüm finansmanı olarak Denizbank yetkilileri bilgilendirmede bulunacak. Üçüncü ve son oturumda ise ‘Kentleşmenin Geleceği’ konusunda İstanbul Şehir Üniversitesi’nden Prof. Dr Murat Güvenç sunum yapacak. Program soru-cevap bölümünün ardından sona erecek.’’ İfadelerine yer verdi.  Haber: Savaş Akyıldırım

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306