Çerkezköy’den Afrika’ya CANLI SIVA İHRACATI

Çerkezköy Ergene Havzası Sanayici ve İş Hayatı Derneği (ÇESİAD) üyeleri, Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu"nun (TUSKON) organize ettiği Dünya Ticaret Köprüsü 2012 Yapı programına katıldı. Organizasyonda ÇESİAD üyelerinden Çelik İnşaat-Ridas 2 stant ve Horoz Demir 1 stant açarken, Yavuzlar Plastik, Sedef Mutfak, Karakardeşler Kapı ise ikili iş görüşmelerinde bulundu. Çelik İnşaat, canlı sıva ihracına ilişkin önemli iş bağlantıları kurdu.

Çerkezköy’den Afrika’ya CANLI SIVA İHRACATI
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) desteğinde organize edilen Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2012 programına 130 ülkeden 1470 girişimci, Türkiye'den de 2000 girişimci ile iş görüşmesi yaptı. 
ÇESİAD ÜYELERİ STAND AÇTI
210 standın yer aldığı fuar ile başlayan programa Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, TUSKON Başkanı Rızanur Meral ile TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi de katıldı. Dünya Ticaret Köprüsü 2012 Yapı programında ÇESİAD üyelerinden Çelik İnşaat-Ridas 2 stant, Horoz Demir 1 stant açarken Yavuzlar Plastik, Sedef Mutfak, Karakardeşler Kapı ise ikili iş görüşmelerinde bulundu.
“ÜRÜNLERİMİZİ TANITTIK’’
Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2012 programında yer alan Çelik İnşaat-Ridas’tan ÇESİAD üyeleri Şenol Çelik ile Mikail Çelik, stant açarak firma temsilcilerine ürünlerini tanıtma imkanı bulduklarını söyleyerek ‘’stant açma yönündeki tavsiyeler sonucunda programda stant açtık. Şimdi iyi ki stant açmışız diyoruz. Dünyanın ticaret yapılabilecek neredeyse tüm ülkelerinden yapı, inşaat ve ilintili sektörlerden gelen alım ve ortaklık gücü yüksek 1470 firma temsilcisine ürünümüzü tanıtma imkanı bulduk, yaklaşık 20 ülke ile ciddi görüşmelerimiz devam ediyor.” İfadelerini kullandı.
“PROFESYONELLİĞİ GÖRDÜK’’
Şenol Çelik ile Mikail Çelik, TUSKON`un bu tür programlarda ne kadar profesyonel olduğunu gördüklerini ifade ederek ‘’Ridas canlı sıvayı dünya çok beğendi. Burna ülkesinin en zengin ikinci işadamı ile sözleşme imzaladık, Çerkezköy`e getirip Çelik İnşaat’ın inşaatlarını ve Ridas’ın teşhir mekânlarını gezdirdik. Kendisi, Çelik İnşaat ile Ridas’ın dışında farklı alanlarda da çalışmalarımız olacak. Afganistan’dan gelen firma ile sözleşme imzaladık, çalışmalara başladık.  Ayrıca Mali, Mısır, Tacikistan, Rusya, Etiyopya, Kenya`dan gelen firmalarla da prensipte anlaştık, yazışmalarımız devam ediyor. Toplamda 2 milyon dolarlık ticaret hacmi oluştu’’ diye konuştu. 
“HER YIL KATILACAĞIZ’’
Bu tür programların fuarlardan daha faydalı olduğunu kaydeden Çelik kardeşler, şunları söylediler: ‘’Çünkü alıcı ve satıcı daha gelmeden birbirini tanıyor ve mesafe kat ediyorlar. Bir araya gelindiğinde de TUSKON`un da güvenilir ortamı bizlerin yabancı firmalarla anlaşmamızı kolaylaştırıyor. Tuskon Evrensel Fuar A.Ş. organizasyonu ile 18-21 ekim 2012’de Gana’da yapılacak 10. Akra uluslararası yapı, inşaat malzemeleri, emlak, gayrimenkul ve mobilya fuarına katılmayı düşünüyoruz. Bundan sonra da her yıl katılmaya karar verdik.”
“FAYDALI GÖRÜŞMELERDE BULUNDUK’’
Horoz Demir’in ortağı Mustafa Kemal Kul ise, Horoz Demir olarak Türkiye`de üretilmeyen raysız tipgaraj kapı sistemlerini yüzde 100 robotik otomasyon ile üretmeye başlayan ilk firma olduklarını belirterek ‘’bu organizasyon ürünlerimizin iç piyasa ve özellikle dış piyasaya tanıtımına önemli katkılar sağlamıştır. TUSKON`un ve ÇESİAD`ın bu organizasyonlara devam etmesini diliyoruz’’ dedi. 
“BİZLER İÇİN BİR BAŞLANGIÇ’’
İkili iş görüşmelerine katılan Yavuzlar Plastik, Sedef Mutfak, Karakardeşler Kapı temsilcileri de ‘’İkili iş görüşmeleri bizler için bir başlangıç, iş görüştüğümüz firmalarla diyaloglarımızı sürdürüp ileriki günlerde seyahatlerle pekiştirmek istiyoruz.’’ İfadelerini kullandılar.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510