“Çerkezköy’den büyük destek bekliyoruz”

Seçim çalışmaları kapsamında Çerkezköy BAKIŞ Gazetesi’ni ziyaret eden CHP Tekirdağ Milletvekili 4.Sıra Milletvekili Adayı İlhami Özcan Aygun, 1 Kasım seçimlerinde hem Çerkezköy’den hem de tüm Tekirdağ’dan büyük destek beklediklerini söyledi. Aygun ayrıca Cumhuriyet kutlamalarında Belediye Başkanı Vahap Akay’ın konuşmasına yer verilmemesine tepki göstererek “Burada sadece Belediye Başkanı Vahap Akay değil, Çerkezköy susturulmuştur” dedi.

“Çerkezköy’den  büyük destek bekliyoruz”
Çerkezköy Bakış - Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ 4. Sıra Milletvekili Adayı İlhami Özcan Aygun seçim çalışmaları kapsamında Çerkezköy BAKIŞ Gazetesi’ne ziyarette bulundu.
BAKIŞ’I ZİYARET ETTİ
Dün saat 15.00’da düzenlenen ziyarette Milletvekili Adayı İlhami Özcan Aygun’a
CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Birol Öztürk, İlçe Kadın Kolları Başkanı Ebru Alaca, İlçe eski Başkanlarından Hasan Demir ile İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti.
AYGUN: MİLLİ İRADE SUSTURULDU
İlhami Özcan Aygun, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Belediye Başkanı Vahap Akay’ın konuşmasına yer verilmemesini eleştirdi. ‘Milli iradenin seçtiği bir belediye başkanı susturulmuştur’ diyen Aygun “Belediye Başkanımız Vahap Akay’ın ne konuşacağını nereden bilecek? Zihnini mi okuyor? Burada sadece Belediye Başkanı Vahap Akay değil, Çerkezköy susturulmuştur. 27 bin seçmen yok sayılmıştır. Burada yapılan saygısızlık Çerkezköy’e yapılmıştır. Başkan Akay neden susturuldu? Merak ediyorum.” ifadelerine yer verdi.
 “ENGELLER ÇIKARILIYOR”
Belediye Başkanı Vahap Akay’ın göreve geldiği günden bugüne Çerkezköy’ün sorunlarını çözüm adına elinden geleni yaptığını söyleyerek “Çerkezköy’ün yıllar boyu kemikleşen sorunlarına çözüm arıyor, bunu da Çerkezköy’ün geleceği adına gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz günlerde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak meclis toplantısında Vahap Akay’ın Çerkezköy için verdiği mücadeleyi anlattı. Devlet yatırımlarının Çerkezköy’e getirilmesi adına verdiği mücadeleyi ise hepimiz yakından biliyoruz, kamuoyu da takdir ediyor. Ancak her zaman önüne engeller çıkarılıyor. Başkan Akay çözüm getirmek isterken bazıları ise kasıtlı olarak hizmetleri durduruyor. Bunun değerlendirilmesini de kamuoyunun takdirine bırakıyorum” diye konuştu.
banner287
“BÜYÜK DESTEK BEKLİYORUZ”
Belediye Başkanı Vahap Akay’ın verdiği tavrın arkasında olduklarını anlatan Milletvekili Adayı Aygun sözü 1 Kasım genel seçimlerine getirdi. Pazar günü siyasi tercihlerini sandığa yansıtacağını kaydeden Aygun “Birlik ve beraberlik için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İktidar partisi iktidarda bulunduğu süre içerisinde toplumu ayrıştırdı, kutuplaştırdı. Tüm seçmenlerden birlik ve beraberlik için yetki istiyoruz. İmkan verildiğinde tüm ayrıştırmalar, kutuplaştırmalar ortadan kalkacak. Bizim gideceğimiz bir başka yer yok. Kardeşlik içerisinde omuz omuza yaşayacağız. Çerkezköy ve Tekirdağ ülkemiz için çok önemli. 1 Kasım seçimlerinde hem Çerkezköy’den hem de Tekirdağ’dan büyük bir destek göreceğimize inanıyorum” dedi.
“27 BİN SEÇMENE SAYGISIZLIK YAPILDI”
CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Birol Öztürk de Başkan Akay’ın konuşma yaptırılmamasını eleştirdi. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın 27 bin oy alarak göreve geldiğini belirten Birol Öztürk “27 bin oy alarak seçilmiş bir belediye başkanının konuşması engelleniyor. Yapılan sadece Belediye Başkanı Vahap Akay’a değil, Vahap Akay için oy kullanmış 27 bin seçmene yapılmış olan bir saygısızlıktır” diye konuştu. Kimse ile şahsi bir sorunlarının bulunmadığını kaydeden Öztürk “Seçilmişlerin yapacağı bir konuşmayı atanmışlar engelleyemez. Burada yapılan milletin susturulmasıdır. Bugün Belediye Başkanımız Vahap Akay’ın karşılaştığı bu tutum, yarın başkanlarının da başına gelebilir.” dedi.
“SİYASETE ALET EDİLİYOR”
Devlet yatırımlarının Çerkezköy’e getirilmesinin engellendiğini kaydeden savunan Öztürk şunları söyledi: “Kızılpınar Mahallesi’nin alt yapısının tamamlanması için büyük bir proje hazırlanarak tamamlandı. Ancak projenin hayata geçirilmesi için İller Bankası’na gönderilen yazıya imza atılmadan bekletiliyor. Siyasi hareket edilerek imza 1 Kasım seçimlerini arkasına bırakıldı. Yapılan doğru değil. 26 milyon TL’lik projenin gerçekleştirilmesi tüm bölgenin menfaatinedir. AKP’li meclis üyeleri de Kızılpınar Mahallesi’nde alt yapı çalışması için istenen kredi yetkisine karşı oy kullanmışlardı. Özellikle Kızılpınar’daki AKP’li meclis üyelerinin bu tavrını anlamak mümkün değil.”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2015, 17:11

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306