Çerkezköy’den Suriye’ye 650 adet battaniye, giyecek ve gıda yardımı

Açlık ve sefalet ile karşı karşıya kalan mazlum Suriye Halkı için ilçemizde yardım kampanyası başlatan Veren El Derneği Çerkezköy Şubesi, Çerkezköy esnafının himmetiyle alınan 650 adet battaniye, 100 çift ayakkabı, kıyafet ve bulgur, yağ, pirinç gibi gıda malzemelerini Suriye’ye gönderdi.

Çerkezköy’den Suriye’ye 650 adet battaniye, giyecek ve gıda yardımı
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Hergün yüzlerce insanın iç savaş nedeniyle hayatını kaybettiği Suriye’de, açlık ve sefalet ile karşı karşıya kalan mazlum halkın çığlıklarına Dünya ülkeleri kulaklarını tıkarken,  Türkiye, komşu halkın yaralarını yaptığı yardımlarla sarmaya çalışıyor.
ÇERKEZKÖY’DEN BATTANİYE VE GIDA YARDIMI
Komşu ülke halkı için ilçemizde yardım kampanyası başlatan Veren El Derneği Çerkezköy Şubesi, Çerkezköylü hayırseverlerden büyük destek gördü. Çerkezköy esnafının himmetiyle 650 adet battaniye satın alan Dernek üyeleri, Çerkezköy’deki ayakkabıcıların bağışladığı 100 çift ayakkabı, giyim mağazalarının bağışladığı giyecek eşyaları ve vatandaşların getirdiği bulgur, yağ, pirinç gibi gıda malzemelerini, Suriye’ye ulaştırılmak üzere yola çıkardı.
18 TIR SURİYE’YE ULAŞTI
Çerkezköy’den giden bir kamyon dolusu yardımı, Veren El Derneği’nin İstanbul’daki Genel Merkezi’ne gönderdiklerini kaydeden Veren El Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Mesut Salep, “Burada toplanan diğer yardımlar TIR’lara yüklenerek Suriye’ye gönderildi. İlk etapta 18 TIR ile yola çıkan yardım ekibimiz, Suriye’ye ulaştı. Ama kampanyamız devam ediyor. Hedefimiz Suriye’ye 41 TIR yardım ulaştırmak. Suriye’deki Müslüman halkın yaralarını sarmak isteyen kardeşlerimiz, Çerkezköy Müftülüğü karşısındaki derneğimize gelerek veya  0532 307 38 98-0532 291 57 72 numaralı telefonlarını arayarak, yardımlarını bize ulaştırabilirler.” dedi.
banner287
KAMPANYA DEVAM EDİYOR
 Kampanya kapsamında, az kullanılmış olmak kaydıyla, ikinci el kıyafet de kabul ettiklerini belirten Mesut Salep, “Kampanyamız bu ayın sonuna kadar devam edecek. Suriye’deki kardeşlerimizin yardım çığlığını yüreğinde hisseden herkesten, kendi imkanları çerçevesinde yardım bekliyoruz.” şeklinde konuştu.Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306