Çerkezköy’e 24 Kasım müjdesi

Millet Mekteplerinin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal’in Başöğretmenliği kabul ettiği gün olan 24 Kasım Öğretmenler günü dün Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’nde kutlandı.

Çerkezköy’e 24 Kasım müjdesi
Millet Mekteplerinin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal’in Başöğretmenliği kabul ettiği gün olan 24 Kasım Öğretmenler günü dün Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’nde kutlandı. Adaylığı kalkmış ve yeni ataması yapılan öğretmenlerin yemin töreninin gerçekleştirildiği programda Öğretmenler Günü sebebiyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere de hediyeleri verildi. Programda Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay’ın bir de sürprizi vardı.

Çerkezköy Bakış -
Millet Mekteplerinin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal’in Başöğretmenliği kabul ettiği gün olan 24 Kasım Öğretmenler günü dün kutlandı.
BELEDİYE MEYDANINDA TÖREN YAPILDI
24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Çerkezköy Belediye Meydanında çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunumunun ardından kutlama programı Halk Eğitim Merkezinde devam etti. Belediye Meydanına İlçe Milli Eğitim Çelengi konuldu.
ÖĞRETMENLER KATILDI
Dün saat 13:00’da Çerkezköy Belediye Meydanında yapılan törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan ve çok sayıda Öğretmen katıldı.ÇELENK KONULDU
Düzenlenen kutlama töreni öncesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi konuldu. Çelenk koymanın ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak tören sona erdi.
HALK EĞİTİM MERKEZİNDE PROGRAM DÜZENLENDİ
Çerkezköy İlçe Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen programda adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin töreni ve şiir, resim, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül töreni de gerçekleştirildi.
ÖĞRETMENLİK TÜM YAŞAN ALANINDADIR
Programda konuşan Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan “İnsanlığın yaratılışı kadar eski olan öğrenci ve öğretmen ilişkisi gün gibi yenidir.  Öğretmenlik mesleği öğrenen ve öğreten modeliyle gelişmektedir. Öğretmenlik mesleği bilgiyi aktarmadan ziyade öğrenmeyi öğreten yani rehber kişi olarak görevini ifa etmektedir. Öğretmenlik sadece sınıf ortamında değil öğrencilerin tüm yaşam alanında rehberlik görevini üstlenmiştir. Ülkemizin muhasır medeniyetler seviyesine çıkması ve muasır medeniyetler mihmandarı olması ancak yeniliklerin tasarlayıcısı öğretmenlerle mümkün olacaktır” ifadelerini kullandı.


banner287

RESİM YARIŞMASI ŞAMPİYONLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI
Öğretmenler Günü dolayısıyla Çerkezköy ilçe genelinde okullar arasında düzenlenen; Öğretmenler Günü konulu şiir,  kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Anaokulları arasında resim kategorisinde birinci Tepe İlkokulu Anasınıfı öğrencisi Ecenaz Sönmez, ikinci Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencisi Kayra Güler ve üçüncü de Zehra Mehmet Gürkaya Anaokulu Öğrencisi İrem Ecrin Kurt oldu. İlkokullar arasında resim kategorisinde birinci Özel İdare İlkokulu öğrencisi Muaz Can, İkinci Tepe İlkokulu öğrencisi Damla Su Yılmaz ve üçüncü de Özel Gülerçin İlkokulu öğrencisi Feyza Atlı oldu. Öğrenciler ödüllerini Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay’dan aldı.
7 BİN 800 VATANDAŞ HALK EĞİTİM KURSLARINA KATILDI
Programda konuşan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay sözlerine “Bizleri yetiştiren ve bugünlere gelmemizi sağlayan en değerli varlığımız çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başarılar diliyorum. En esaslı meselemiz eğitim. Her nefes alışverişimizde çocuklarımızın geleceğinin sorumluluğunu hissediyoruz” diyerek başladı. “Bu sorumluluk büyük olunca yürütülen çalışmalar da fedakarca ve özveriyle hep beraber tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla sivil toplum kuruluşlarıyla herkesin desteğiyle Çerkezköy’ün eğitimi için yarınların eğitimi için büyük bir gayret içerisindeyiz” diyen Kaymakam Kubilay; “Bu çabamızda tüm milli eğitim camiasıyla seferberlik içerisindeyiz. 31 Ocak’ta başlattığımız halk eğitim kampanyasıyla tüm vatandaşlarımızı Halk Eğitim Kampanyası’na katılmaya davet etmiştik. Yaklaşık 7 bin 800 vatandaşımızı Halk Eğitim kurslarından geçirdik” diye konuştu.ÇERKEZKÖY’E 24 KASIM HEDİYESİ
“24 Kasım’da ilçemizin eğitim camiasına bir hediye sunabilmek için Ağustos Ayı’nın başından beri takip ettiğimiz bir konu vardı. Yüksekokulumuzun boşaltmış olduğu binayı biz zemin kat ve birinci katını Halk Kütüphanesi, ikinci katını Halk Eğitim Merkezi ve üçüncü katını da Rehberlik Araştırma Merkezi yapma teklifi sunmuştuk” diyen Kubilay; “Bugün bu oluru bakanlıktan almış bulunmaktayız, ilçemize hayırlı olsun diliyorum. Bu bina projelendirdiğimiz gibi bu hizmetlerde kullanılmak üzere Kaymakamlığımıza İlçe Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilmiş durumda. Önemli katkıları olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.
ŞİİR VE KOMPOZİSYONDA DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLERİNİ ALDI
Şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Birinci olan Raif Dinçkök Ortaokulu öğrencisi Rabia Şeyda Erdem, İkinci olan Mevlana Ortaokulu öğrencisi Serap Fener ve Üçüncü olan İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Elif Pırıltı ödüllerini Garnizon Komutanı Vekili Tankçı Kurmay Yarbay Osman Çetin’den aldı.
Kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Birinci olan Hacı Fahri Zümbül Anadolu öğrencisi Gün Aygün, İkinci olan Halit Narin Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Şeyda Arslan veÜçüncü olan Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi öğrencisi Ecem Dereci ödüllerini Belediye Başkan Vekili İmdat Özgör’den aldı.
EMEKLİ ÖĞRETMENLERE HİZMET ŞEREF MADALYASI
Emekli olan öğretmenler Fevzi Özbay, Şirin Ganaz, Yıldız Göçer ve Öndar Ünal’a Hizmet Şeref Belgesi verildi.  Öğretmenlere belgelerini Kaymakam Metin Kubilay verdi.
YENİ ÖĞRETMENLER YEMİN ETTİ
Ardından adaylığı kalmış ataması yapılan öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirildi. Yemin töreninin ardından Kızılpınar Çok Programlı Lisesi’nin hazırladığı Oratoryo gösterisi sahnelendi. Program, gösterinin ardından sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 18:15

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
hayrettin ÇETİNKAYA
hayrettin ÇETİNKAYA - 5 yıl Önce

harika bir programdi emeği gecen herkese çook teşekkürler. dernek yönetimimiz olarak çok beğendik tebrik eder öğretmenler gününü kutlariz.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510