Çerkezköy’e otopark yapılacak

Nüfus artışına paralel araç sayısının da her geçen gün arttığı Çerkezköy’de otopark sorununa çözüm anlamında biri yer altı otoparkı ikisi yer üstün otoparkı olmak üzere üç otopark inşa edilecek. Fen İşleri Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre yer altı otoparkı Vize Giyim’in önüne, yer üstü otoparkları ise Rüya Sokak ile Güven Sokağın kesiştiği yer ile bu iki sokağın Öztrak Caddesi yönündeki alana yapılacak.

Çerkezköy’e otopark yapılacak
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Atatürk Caddesi’ne bir alt, iki de üst olmak üzere toplam 3 otopark yapılacak.
“3 OTOPARK YAPILACAK’’
Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri merkezde yaşanan otopark sıkıntısının çözümü için çalışma başlattıklarını söyleyerek “Vize Giyim Mağazası’nın bulunduğu sokakta 6 metre derinliğinde yer altı otoparkı yapılacak. Otoparkın üzerinde de yeşillendirme çalışmaları yapılmasını sağlayacağız. Buna ek olarak aynı bölgede bulunan Rüya Sokak ile Güven Sokağın  kesiştiği noktada yer üstü otopark yapılacak. Tam bu noktada bulunan boş arazideki trafonun ise bir şekilde başka bir noktaya taşınması sağlanacak. Yine bu bölgede Öztrak Caddesi yönündeki bir noktaya da yer üstü otoparkı yapılacak. Bu şekilde biri yer altı biri de yer üstü olmak üzere toplam 3 otopark yapılacak.’’ Bilgisini verdiler.
“YIL İÇERİSİNDE HİZMETE GİRMİŞ OLACAK’’
banner287
Yetkililer, otopark yapımlarına ilişkin proje çalışmalarının tamamlandığını aktararak, maliyet çalışmalarının yapıldığını ve kısa sürede ihalenin yapılacağını dile getirdiler. İhale aşamasının tamamlanmasıyla birlikte çalışmalara başlanacağını kaydeden yetkililer yıl içerisinde otoparkların hizmete gireceğini belirttiler.Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 13:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 6 yıl Önce

iyi güzel bir haber ama araçlar o sokaklara nasıl girecek? etraf bina dolu, yollar zaten dar. bu konuda bir önlem alınmalı. keza resimdeki yerler zaten o tarafta oturan ve çalışan bina sahiplerince "kişisel otopark" olarak kullanılıyor. yapacaksınız yine onlar kullanacaksa hiç uğraşmayın.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306