Çerkezköy’ü bölünmekten ‘Başbakan’ kurtarmış

Büyükşehir Yasa Tasarısı’nın TBMM görüşmeleri sırasında ‘Kızılpınar ile Veliköy’ün birleşerek Velipınar ismiyle yeni bir ilçe yapılması yönünde önerge veren AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut’un bu önergesinin bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından reddedildiği ortaya çıktı.

Çerkezköy’ü bölünmekten ‘Başbakan’ kurtarmış
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Tekirdağ’ın da aralarında bulunduğu 13 ile ‘Büyükşehir’ statüsü sağlayan Büyükşehir Yasa Tasarısı TBMM’de kabul edilirken, Veliköy ile Kızılpınar’ın Çerkezköy’den kopmasını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önlediği ortaya çıktı.
VELİPINAR’I CANİKLİ’YE VERDİ
Edinilen bilgilere göre: AK Parti Tekirdağ Milletvekili Tevfik Ziyaeddin Akbulut, Büyükşehir Yasa Tasarısı görüşülürken,  Kızılpınar ile Veliköy’ün birleşerek ‘Velipınar’ ismiyle yeni bir ilçe yapılması yönünde önerge hazırladı. Önergesini AK Parti Grup Başkan Vekili Nurettin Canikli’ye sunan Akbulut, önergenin ‘İlçe olmak için nüfus şartını 50 binden 20 bine indiren’ maddenin görüşmeleri sırasında işleme sokulmasını istedi.
BAŞBAKAN ‘OLMAZ’ DEDİ
Sözkonusu önergeyi, TBMM Başkanlığı’na sunmadan önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a götüren Nurettin Canikli, Kızılpınar ile Veliköy’ün toplam nüfusunun  20 bini geçtiği, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut’un da bu iki beldenin birleştirilerek yeni bir ilçe yapılması yönünde önerge verdiğini ifade etti. Önergeyi inceleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kapaklı’nın da ilçe statüsüne kavuşarak Çerkezköy’den ayrıldığını anımsatarak “İki beldenin daha Çerkezköy’den koparılması, Çerkezköy’ün kolunu kanadını kırar. Bu önergeyi işleme koymayın.” Yanıtını verdi.banner287
ÖNERGEYİ CANİKLİ’YE GERİ VERMEDİ
Bunun üzerine önergeyi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın odasında bırakan AK Parti Grup Başkan Vekili Nurettin Canikli, önergenin Başbakan’dan veto yediğini de Akbulut’a bildirmedi. Önergesinin işleme konulmasını bekleyen Akbulut, Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz ile Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir’e de, “Önergeyi verdim, ilçe oluyorsunuz” müjdesini verdi.
UMUTLARI SÖNDÜREN CÜMLE
Öğlen saatlerinde aldıkları bu haberle ile ‘yeni ilçe’ heyecanına giren Belediye Başkanları, sözkonusu maddenin görüşmeleri sırasında büyük şok yaşadı. Maddenin onaylanması sırasında büyük şok yaşayan Kızılpınar Belediye Başkanı Korkmaz, telefonla aradığı Ziyaeddin Akbulut’tan “Önergemi işleme koymadılar” yanıtı aldı. Bu cümle, yaklaşık 3 aydır devam eden Kızılpınar merkezli yeni ilçe umutlarını da tamamen söndürmüş oldu.
NE ÇERKEZKÖY’E YARANABİLDİ NE KIZILPINAR’A
Verdiği önerge ile başta Belediye Başkanı Ali Ertem olmak üzere, bütün Çerkezköy’den tepki alan Akbulut, önergesinin reddedilmesi ile birlikte ‘iki arada bir derede kalarak’ Kızılpınar ve Veliköy’e de yaranamadı.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
dinle-düşün-konuş
dinle-düşün-konuş - 6 yıl Önce

ziyaaddin akbulut çok sığ bir siyasetçi. yıllarını devlet makamlarında geçirmiş hazır yiyen ve hiçbir fikir ve proje oluşturmayan siyasetçi.yazık ki projelerin partisinde bu kişi gibi birçok kişi var.yıllardır tekirdağ milletvekili muratlı-tekirdağ yolu double oldu (sözde) yolun sıradanlığını bir görmelisiniz.

esnaf
esnaf - 6 yıl Önce

zerre kadar inandırıcılığı yok.

mustafa
mustafa - 6 yıl Önce

ziyaeddin akbulut çerkezköy üzerinde oynamak istediğin oyunu bütün çerkezköy halkı ve s biliyor onun için tek vucut olacak çerkezköy,senin bu insanların arasına sokmaya çalıştığın fitneci ajanı oynayanlarada fırsat vermeyecekler..tk'ların tamamı

bir kişi
bir kişi - 6 yıl Önce

yalan!!!!

mustafa
mustafa - 6 yıl Önce

ziyaeddin akbulut çerkezköy üzerinde oynamak istediğin oyunu bütün çerkezköy halkı ve stk'ların tamamı biliyor onun için tek vucut olacak çerkezköy,senin bu insanların arasına sokmaya çalıştığın fitneci ajanı oynayanlarada fırsat vermeyecekler.

mehmet
mehmet - 6 yıl Önce

öyle bir önerge vermedi, vermiş gibi yaptı.

gani
gani - 6 yıl Önce

ali ertem ve ziayeddin akbulutun kızılpınar üzerinde oynadıkları bu oyun milete yuturuldu ya seçimler nasıl olacak ali ertem kızılpınar ve veliköyde nasıl oy isteyecek onu merak ediyorum

mustafa
mustafa - 6 yıl Önce

yahu anlamıyorum şu siyasi patidekileri nasıl ziyaettin gibi siyasetten hiç anlamayan bu diksiyona ne bilgisiyle birikimiyle nede düşüncesiyle uygun olmayan bu insanları,halkın önüne çıkarıp halkın vekili seçtiriyorlar anlamıyorum,yahu siyaset hizmet işi çomak oyunu değil,bu millet hizmet bekliyor sizin alengirli işlerle uğraşmanız için size oy vermiyor,silkenin bir ben napıyorum deyin kendi kendinize,bu işin vebali öyle böyle birşey değil arkadaşlar,ahirette hiç yüzünü dahi görmediğiniz insanlar sizden hesap sorup haklarını arayacaklar dönüp sende kimsin dememek için bu işin sorumluluğunun bilincine dünyada iken varın diyorum.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306