Çok sayıda araç suya gömüldü

Çerkezköy’de etkili olan sağanak yağmur yağışı sonrası Kızılpınar ve Cumhuriyet Mahallesinin bazı yerlerinde cadde ve sokaklar göle döndü. Özellikle Kzılpınar’ın Kahveler Durağı mevkiinde oluşan yarım metreden fazla su birikintisine giren çok sayıda araç mahsur kaldı.

Çok sayıda araç suya gömüldü

Çerkezköy Bakış-Çerkezköy’de etkili olan sağanak yağmur yağışı sonrası Kızılpınar ve Cumhuriyet Mahallesinin bazı yerlerinde cadde ve sokaklar göle döndü. Özellikle Kzılpınar’ın Kahveler Durağı mevkiinde oluşan yarım metreden fazla su birikintisine giren çok sayıda araç mahsur kaldı.
+
Çerkezköy’de gece saatlerinde başlayan ve sabaha karşı etkisini artıran sağanak yağış hayatı olumsuz yönde etkiledi. Yağıştan en çok etkilenen yerlerin başında ise daha öncede yoğun yağmur yağışı sonrası aynı manzaranın yaşandığı Kızılpınar’ın Kahveler Durağı mevkii oldu. Bu mevkide yağış nedeniyle rögarlar tıkanınca yarım metreden fazla su birikti. Buradan geçmeye çalışan çok sayıda servis aracı ve otomobil sudan çıkamadı. Suyun içinde mahsur kalan araçların içindeki vatandaşlar kepçeler ile kurtarıldı. Araçların içi ise su doldu. 

İhbar üzerine gelen TESKİ ekiplerinin çalışmasıyla yağmurun da etkisini yitirmesiyle birlikte cadde üzerinde biriken su çekildi. Su içinde kalan birçok araç arazı yapınca çekici yardımıyla kaldırıldı. Vatandaşlar her yağmur yağışı Kahveler Durağı Mevkiinde aynı sorunun yaşandığını belirterek önlem alınması için Tekirdağ Büyükşehir belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı göreve davet etti. 


Öte yandan, Cumhuriyet Mahallesi Tepe Mevkiinde de cadde üzerinde su birikintisi oluştu. Buradan geçmeye çalışan çok sayıda aracın plakası düştü.
Meteoroloji verilerine göre, ilçede yağmur yağışının gün boyu aralıklarla devam edeceği öğrenildi.Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
umut küçük
umut küçük - 4 ay Önce

personel araçları zarar görmüş ve kasko bu araçlara ticari araç olduğu için araç vermemekte insanlar madur olmaktadır belediye bu kişilerin zararlarını karşılamalıdır

Hanife Tanrıver
Hanife Tanrıver - 4 ay Önce

Belediyemiz uyuyor sağ olsun altyapı hiç yok teşekkür ederiz

Trakya lı..
Trakya lı.. - 4 ay Önce

Kızılpınar mahallesi kahveler durağı.her yağmur sonrası aynı.. hiç önlem yok

Gülsüm  çakmak
Gülsüm çakmak - 4 ay Önce

Herşey çok güzel olucak

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510