ÇTSO seçimleri Mayıs ayına ertelendi

Bakanlar Kurulu kararı ile ülke genelindeki Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı oda ve borsa seçimleri iki ay ertelendi. Alınan karar doğrultusunda 23 Şubat Cumartesi günü yapılması planlanan Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri Mayıs ayı ayına ertelenirken erteleme kararını değerlendiren ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Tever “Erteleme kararını kimse sahiplenmesin, TOBB'un talebi kabul edildi, hayırlı olsun.’’ diye konuştu.

ÇTSO seçimleri Mayıs ayına ertelendi
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Tever, Bakanlar Kurulu kararıyla ertelenen oda ve borsa seçimleri hakkında bilgi verdi.
BAŞVURU DEĞERLENDİRİLDİ
Dursun Ali Tever, bazı oda ve borsalarda NACE kodlarına itirazlar yapıldığını, bu itirazların değerlendirilmesi için TOBB'nin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na yaptığı başvurunun önceki gün toplanan Bakanlar Kurulu'nda görüşüldüğünü söyledi.
“TOBB TALEPTE BULUNDU’’
banner287
Tever, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yeni meslek gruplandırmalarına ilişkin itirazların sağlıklı bir şekilde değerlendirilebilmesi için, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na oda ve borsa seçimlerinin makul bir süre ertelenmesi talebinde bulunduğunu belirterek “ TOBB'un talebi kabul edildi. Böylece oda ve borsa seçimleri Mayıs ayına, TOBB genel kurulu da Ağustos ayına ertelendi. Bu süre içinde TOBB tarafından NACE kodlarına ülke genelinde yapılan itirazlar değerlendirilecek ve karara bağlanacaktır. Ülkemize ve Çerkezköy’e hayırlı olsun’’ dedi.
“DEĞERLENDİRME YAPILACAK’’
Türkiye genelinde 118 Oda ve borsanın gruplarında değişiklikler olduğunu kaydeden Tever, 2 aylık bir sürede değerlendirme yapılacağını söyleyerek: “Bu süreçte gruplarda yapılan değişikliklerin iptal olması gibi bir durum söz konusu değildir. Çünkü yapılan değişiklikler, Yeni Türk Ticaret Kanunu ve Avrupa standartları dikkate alınarak yapılmıştır. Gruplarda yapılan değişikliklere itiraz eden arkadaşlar, alınan erteleme kararını sahiplenmeye kalkışmasın.’’ Diye konuştu. Tever ayrıca alınan erteleme kararını mesaj yoluyla tüm üyelere ilettiklerini ifade etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 12:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
esnaf
esnaf - 6 yıl Önce

oyumuz sana tever

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306