Cumhurbaşkanından Kozuva’ya övgü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17 Ekim’de Uluslararası İstanbul Hukuk Kongresi'nde yaptığı konuşmada, terörizmle mücadeleden bahsederken yıllarca terörden canı yanan Somali’ye Türkiye’nin yaptığı katkıya değindi.

 “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası İstanbul Hukuk Kongresi'nde yaptığı konuşmada Somali’deki çalışmalarından dolayı “sağ olsun” diyerek Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva’ya atıfta bulundu. Cumhurbaşkanı Somali’ye Türkiye’nin yaptığı katkılara değindiği bölümde Süleyman Kozuva için “sağ olsun bir Türk girişimci de orayı şu anda işletiyor. Yanına da şimdi bir otel yapıyor” dedi.

Çerkezköy Bakış -
Erdoğan konuşmasında Somali’ye Türkiye’nin yaptığı katkılara değindiği bölümde Süleyman Kozuva için “sağ olsun bir Türk girişimci de orayı şu anda işletiyor. Yanına da şimdi bir otel yapıyor” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Uluslararası İstanbul Hukuk Kongresi'nde yaptığı konuşmada Somali ile ilgili bölümde şu cümlelere yer verdi:

SOMALİ’NİN TERÖRDEN ÇEKTİĞİ ORTADA
banner287

"Terör örgütlerini kendi amaçları için destekleyen, siyasi ve askeri destek veren ülkeleri samimiyetle ikaz ediyoruz. İşbirliği olmadan sorunun çözümü mümkün değildir. Somali'nin yıllardır terörden çektiği ortada. Somali kendine gelemiyor. Baktın Somali'de dünyanın devlerinin büyükelçilik binası yok ama Türkiye'nin orada var. Niye? Biz oraya her şeyimizle gidiyoruz. Ve muhteşem de bir büyükelçilik külliyesi orada yaptık. Açılışını gittik yaptık. Çünkü bizi birbirine bağlayan bağlar farklı. Ama bakıyorum Amerika’nın büyükelçilik binası, İngiltere’nin büyükelçilik binası havalimanının oradaki kampüsün içerisinde.”

O TÜRK GİRİŞİMCİ, SÜLEYMAN KOZUVA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında Süleyman Kozuva’ya da şu cümlelerle atıfta bulundu. “Zaten hava limanını da biz, bütün bakımını onarımını her şeyini yaptık. Sağ olsun bir Türk girişimci de orayı şu anda işletiyor. Yanına da şimdi bir otel yapıyor. Ve bu otelin yapımıyla birlikte de inşallah farklı bir hale gelecek. Farkımız bu.”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2016, 17:36

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Gurur duyuyoruz !

İsmail Ağlik
İsmail Ağlik - 2 yıl Önce

Yurt dışındaki gururumuz suleyman abimin iş hayatında başarılarinin devamını canı gönülden diliyorum Rabbim utandırmasın başarılarını daim etsin

Esnaf
Esnaf - 1 yıl Önce

Süleyman Beye atılan iftaraları en güzel cevabı da Sayın Cumhurbaşkanımız vermiş oldu. Böyle başarılı vatanına faydalı insanları karalamak yerine bu iftiraları atablar da ülkesine faydalı olmak için uğraşsa herşey daha güzel olur.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306