Cumhuriyet Meydanı’na tarihi makyaj

Nisan ayında başlaması planlanan çalışmalar kapsamında Cumhuriyet Meydanı baştan aşağı yenilerek tarihi bir görümüme kavuşturulacak. Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem projenin tamamlandığını, ihale hazırlıklarına başladıklarını söyleyerek ‘’Çalışma kapsamında taksi ve dolmuş güzergahlarında değişikliğe gidilecek. Işıklandırma ile trafik yönlendirmeleri yapılarak orta refüj tamamen değişecek.’’ dedi.

Cumhuriyet Meydanı’na tarihi makyaj
ÇerkezköyBakış - Ramazan ayına kadar tamamlanacak olan çalışma kapsamında Cumhuriyet Meydanı tarihi bir görünüme kavuşacak.
TAKSİ VE DOLMUŞ YERLERİ DEĞİŞECEK
Atatürk Caddesi üzerinde yapılacak olan yeni düzenlemelerin ardından Cumhuriyet Meydanında da köklü değişikliklere gidiliyor. Yapılacak olan çalışmalar sonunda Cumhuriyet Meydanı’nın tarihi bir görünüme kavuşacağını kaydeden Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, çalışmaların Ramazan ayına kadar tamamlanacağını belirterek, “Çalışmalar kapsamında ilk olarak refüjlerde değişikliğe gideceğiz. Taksi ve dolmuş durakları yeniden düzenlenerek, ışıklandırma sistemi uygulayacağız” dedi.
ÇOK YÖNLÜ DEĞİŞİMLER OLACAK
banner287
Trafik yönlendirmelerinin de değişeceği bilgisini veren Başkan Ertem, “Trafik akışını rahatlatmak için refüjlerde çok yönlü değişiklikler yapacağız. Bunun yanında meydana paralel olarak Güveniş ve Barbaros Caddeleri’nin kaldırımları yeniden düzenlenecek, farklı bir sistem uygulanacak. Bu çalışmaların tamamını Ramazan ayına kadar bitirmeyi planlıyoruz. Projelerimizi tamamladık, ihale hazırlıklarını yapıyoruz. İhalenin gerçekleşmesinin ardından çalışmalarımıza start vereceğiz. Bu çalışma kapsamında Cumhuriyet Meydanı tarihi bir görünüme kavuşmuş olacak.” diye konuştu.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306