ÇYDD’de Rağbet Erol güven tazeledi

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Çerkezköy Şubesi’nin olağan kongresinde Rağbet Erol güven tazeledi. Rağbet Erol’un başkanlığında oluşturulan yeni yönetimde Emine Demir, Nurgüzel Uçar, Selda Karacalar, Özgür Sönmez, Doğan Sarıçoban ile Julide Sinanoğlu yer aldı.

ÇYDD’de Rağbet Erol güven tazeledi
ÇerkezköyBakış - Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Çerkezköy Şubesi’nin olağan genel kongresi başkanlığa Rağbet Erol yeniden seçildi.
FALİYET RAPORU VE BÜTÇE OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ
Dernek Merkezi’nde önceki gün gerçekleştirilen olağan kongreye Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Rağbet Erol’un açılış konuşmasıyla başlandı. Ardında, 2011-2012 faaliyet raporu ve 2011-2012 dönemine ait bilanço gelir-gider çizelgesi okunarak genel kurulun görüşüne sunuldu. Yapılan bilgilendirmelerin ardından faaliyet raporu ve gelir-gider bütçesi oy birliğiyle karara bağlandı.
“BAĞIŞ SAYISI AZALDIĞI İÇİN AZ ÖĞRENCİYE BURS VERİLİYOR’’
Dernek bütçesinin verilerinin incelenmesinin ardından yapılan değerlendirmede, 2012 yılı dernek bütçesinin 2011 yılına oranla yüzde 50 oranında azaldığı açıklanırken, 2010 yılında 34 öğrenciye burs verildiğini fakat bu sayının 2012 yılında 26’ya düştüğünü belirten Rağbet Erol; “2012 yılında azalan bağışçı sayımızdan dolayı daha az öğrenciye burs verebiliyoruz” diye konuştu.
“MÜTEVAZİ BİR DERNEĞİMİZ VAR’’
banner287
Dernek üyesi Ayhan Akbıyık, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne üye olan ve dernek faaliyetlerinde aktif olarak yer alan herkese teşekkür ederken  “Bu dernek uzun soluklu bir dernektir. Bugüne kadar 600 bin TL bağış yaptı. Binlerce eğitim faaliyeti düzenledi. Binden fazla öğrenciye burs ve eğitim imkânı sağladı. Ben Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ni ‘mütevazi’ olarak tanımlıyorum.  Çok zorlu bir süreçten geçtiğimiz şu dönemler de bile öğrencilere burs sağlayabilmemize rağmen, yaptıklarımızdan hiç bahsetmiyoruz” dedi.
SEÇİME TEK LİSTE İLE GİRİLDİ
Konuşmaların tamamlanmasının ardından seçime geçildi. Mevcut başkan Rağbet Erol’un tek liste ile girdiği seçimde yönetim kurulu, denetim kurulu, onur kurulu ve genel merkez delegeleri de belirlendi.  Rağbet Erol’un başkanlığında yönetimde
Emine Demir, Nurgüzel Uçar, Selda Karacalar, Özgür Sönmez, Doğan Sarıçoban ile Julide Sinanoğlu görev aldı.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306