Dere temizliği sürüyor

Sel felaketinin ardından Çerkezköy Belediyesi’nin talebi üzerine Çorlu Deresi’nde Devlet Su İşleri tarafından başlatılan dere temizleme çalışması sürüyor. Bir ekip Çerkezköy sınırları içerisindeki derede çalışma yürütürken, bir diğer ekip ise Kızılpınar’da çalışma yürütüyor.

Dere temizliği sürüyor
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Kurban Bayramı öncesinde yaşanan sel felaketinin ardından Çorlu Deresi’nde başlatılan dere temizleme çalışması sürüyor.  
ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Çerkezköy Belediyesi’nin talebi üzerine Devlet Su İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen dere temizleme çalışmasına SSK Yolu Üzerinde bulunan köprüden başlandı. Çerkezköy Belediye ekiplerinin de katkı sunduğu çalışmalar çerçevesinde dere içerisindeki çöp, çeşitli atıklar ile kum, ekskavatörle kaldırılıyor. Kepçe ve dozerlerin de yer aldığı çalışmada dere yatakları açılarak genişletiliyor.
KIZILPINAR’DAN DA BAŞLANDI
Çerkezköy sınırları içerisindeki dere temizleme çalışmasına ilave olarak Kızılpınar sınırlarından geçen Çorlu Deresi’nde de çalışma başlatıldı. Kızılpınar girişindeki yakıt istasyonundan çalışmalara başlayan DSİ’ye bağlı ekipler ekskavatör, greyder ve dozerlerle dereyi temizleyerek açıyorlar.
DERE YATAKLARI DEĞİŞTİRİLMİŞ
banner287
Kızılpınar’daki çalışmalarını Çerkezköy sınırına kadar sürdürecek olan ekipler çalışmalarında dere yatağı güzergahının değiştirilmesinden dolayı çalışmalarını güçlükle yürüttüklerini ifade ettiler.
KUM YIĞINLARI TEHLİKE OLUŞTURUYOR
Dere yataklarının çevresine yığılan kum malzemenin olası şiddetli bir yağışta yeniden dere yatağını doldurabileceği uyarısında bulunan ekipler, dere yataklarının kenarına yığılan malzemelerin tehlike oluşturduğunu ifade ettiler.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306