Dere yatağındaki ‘104 ev’ yıkılacak

Çerkezköy Belediyesi tarafından hazırlatılan dere ıslah projesi çerçevesinde DSİ tarafından Pınarça, Kavak Dere ile Çorlu Deresi’nde ıslah çalışması yapılacak. Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, çalışmanın geniş kapsamlı bir ıslah çalışması olacağını ifade ederek dere yataklarındaki evlerin çalışma çerçevesinde yıkılacağını açıkladı. Çerkezköy’de halen Bağlık Mahallesi’nde 65, Yıldırım Beyazıd Mahallesi’nde 39 adet hazine arazisi üzerinde gecekondu şeklinde ev bulunuyor.

Dere yatağındaki ‘104 ev’ yıkılacak
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından Çerkezköy’ü çevreleyen derelerde kapsamlı bir dere ıslah çalışması yapılacak.
PROJESİ BELEDİYE TARAFINDAN HAZIRLATILDI
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, projenin belediye olarak kendileri tarafından hazırlatıldığını söyleyerek, yapılacak olan ihalenin ardından da çalışmaların başlayacağını söyledi.
İKİ KÖPRÜ DE YIKTIRILACAK
Çalışma kapsamında DSİ tarafından Pınarça, Kavak Dere ile Çorlu Deresi’nde ıslah çalışması yapılacağını kaydeden Başkan Ertem, SSK Yolu üzerindeki köprü ile Halk Eğitim Merkezi yolu üzerindeki Hasan Bahçevan Köprüsü’nün yıkılarak DSİ tarafından yeniden yapılacağını söyledi.
“YEŞİL BANK OLUŞTURULACAK’’
Belediye olarak Pınarça Deresi üzerinde yaptıkları köprülerde bir sıkıntı olmadığını söyleyen Ali Ertem, “yalnız bir köprümüz biraz daha yükseltilecek. Yapılacak ıslah çalışmasında dere yanları ağaçlandırılarak, yeşil bant oluşturulacak.’’ Diye konuştu.
“HAZİNE ARAZİSİ ÜZERİNDEKİ EVLER YIKILACAK’’
banner287
Başkan Ertem, DSİ tarafından gerçekleştirilecek projede kamulaştırma olmadığını ifade ederek, proje çerçevesinde dere boylarındaki gece kondu tipindeki evlerin de yıkılacağını açıkladı. Ali Ertem, kamuya ait arsaların üzerinde Bağlık Mahallesi’nde 65, Yıldırım Beyazıd Mahallesi’nde ise 39 evin bulunduğu sözlerine ekledi.
DERE’DE İLAÇLAMA YAPILACAK
Bu arada Çerkezköy Belediyesi tarafından bugün ‘Çorlu Deresi’nde hijyen ve dezenfekte amaçlı ilaçlama çalışması yapılacak. Çerkezköy Belediyesi İstasyon Mahallesi Ay Yıldız Sitesi arka kısmında bulunan dere kenarına da çöp konteynırı bıraktı.
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
turgut besenk
turgut besenk - 6 yıl Önce

nezaman ve nerde yapılıcak 3 yıldır toki gelip yapıcak ama kamo oyna acıklık hala gelmiyor kentsel dönüşüm ve hazine arazileri dere kenarları için projeler varmı varsa acıklık ve bilgi nezaman veriliçek

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306