Devlet Hastanesi ihalesini İl Özel İdaresi yapacak

Çerkezköy’e yapılacak olan 200 yatak kapasiteli Yeni Çerkezköy Devlet Hastanesi’nin ön yeterlilik ihalesi 21 Mart 2013 tarihinde İl Özel İdaresi tarafından yapılacak. Ön yeterlilik ihalesinin ardından hastane yapım ihalesinin 40 gün içerisinde yapılması, hastanenin de 2014 yılı sonuna doğru teslim edilmesi hedefleniyor.

Devlet Hastanesi ihalesini İl Özel İdaresi yapacak
ÇerkezköyBakış - 200 yatak kapasiteli Çerkezköy Devlet Hastanesi’nin ihalesi
İLK OLARAK ÖN YETERLİLİK İHALESİ YAPILACAK
AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Yeni Çerkezköy Devlet Hastanesi’nin ön yeterlilik ihalesinin 21 Mart 2013 tarihinde İl Özel İdaresi tarafından yapılacağını açıklayarak, “Ön Yeterlilik İhalesi’nin ardından ise 40 gün içerisinde yapım ihalesinin yapılmasını bekliyoruz. Her iki ihalenin ardından ise süreç hızlanacak. İnşallah, 2014 yılı sonlarına doğru 200 yataklı yeni devlet hastanesinin yapımı tamamlanacaktır. Çalışmanın bu noktaya gelmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.’’ Dedi.
“ÇERKEZKÖY’Ü UZUN SÜRE TAŞIYACAK KAPASİTEYE SAHİP OLACAK’’
banner287
Yeni hastane binasının birbirine bağlı 3 ayrı bloktan oluşacağını söyleyen Alaettin Demirbağ “Hastanenin ana binası, bodrum katlar hariç 8 katlı olacak. Diğer iki blok ise 4’er katlı olacak. Yeni hastane ile birlikte Çerkezköy’e ayrılacak doktor kontenjanında büyük bir artış yaşanacak. Yeni hastanemiz 25 bin 410 metrekarelik arsaya yapılacak, Çerkezköy’ü uzun süre taşıyacak kapasiteye sahip olacak.”  İfadelerini kullandı.
“ŞİMDİKİ HASTANENİN YANINA YAPILACAK’’
Yeni hastane binasının eski hastanenin yanına yapılacağını söyleyen Demirbağ “Mevcut hastane, yeni hastane bitene kadar hasta kabulüne devam edecek. Yeni hastane hizmete girdikten sonra, eski hastane binası yıkılarak yeni hastanenin bahçesine ilave edilecek.” Şeklinde konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510