Devlet Hastanesi’nin talepleri karşılanacak

Karaağaç Belediye Mart ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumunda, komisyon kararları görüşülerek karara bağlandı. Bir önceki oturumda görüşülmek üzere plan ve bütçe komisyonuna havale edilen Çerkezköy Devlet Hastanesi Kapaklı Binası’nda yapılacak çalışmalar için yardım talebi komisyonun tavsiye kararı doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi.

Devlet Hastanesi’nin talepleri karşılanacak
ÇerkezköyBakış - Karaağaç Belediyesi Mart Ayı Meclis toplantısının ikinci oturumu dün yapılırken, komisyonlara havale edilen 3 dilekçe görüşülerek karara bağlandı.
MEZARLAR BELEDİYE TARAFINDAN HAZIRLANACAK
Karaağaç Belediyesi Mart ayı Meclis toplantısının ikinci oturumu dün Belediye Başkanı Dr.Özkan Yücel Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Tüm meclis üyelerinin eksiksiz katıldığı meclis toplantısında ilk oturumda komisyonlara havale edilen dilekçeler görüşüldü. Plan ve bütçe komisyonuna havale edilen ilk dilekçede beldede cenaze defin işleri yapımında mezarlıklara kesinlikle kepçe sokulmaması, kazı işlerinde problem yaşanmaması için belediyede görevli personele müracaatta bulunulması, görevli personel tarafından ihtiyaç sahiplerine mezarlığı hazır hale getirmesi yönünde tavsiye kararı okundu.
ARAÇ KİRALAMA TALEBİ UYGUN GÖRÜLMEDİ
Yapılan görüşmelerin ardından komisyonun tavsiye kararı meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle kabul edildi. İkinci dilekçe de ise belediye sağlık birimine müracaat edenlere belediyede araç bulunmaması halinde araç kiralama talebi görüşüldü. Komisyonun tavsiye kararında araç kiralama talebinin uygun görülmediği açıklandı.
Karaağaç Belediye Başkanı Dr.Özkan Yücel’in itiraz ettiği komisyon kararı, Yücel’in ret oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi.HASTANENİN TALEPLERİ KARŞILANACAK
Üçüncü ve son dilekçede ise Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Necati Karaoğlu’nun Çerkezköy Devlet Hastanesi Kapaklı Binası’nda yapılacak çalışmalarla ilgili yardım talebi görüşüldü. Okunan Plan ve Bütçe Komisyonu raporunda, ameliyatların daha rahat ve hızlı yapılabilmesi için ihtiyaç duyulan ortopedik ameliyat masası ile fraksiyon sisteminin alınarak hastane yönetimine teslim edilmesi yönündeki karar açıklandı. Meclis üyeleri komisyon kararını oy birliğiyle kabul ederek karara bağladı. Komisyonlara havale edilen 3 dilekçenin görüşülerek karara bağlanmasının ardından Karaağaç Belediyesi Mart Ayı Meclis toplantısı tamamlandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510