Devletin eli, su abonesinin cebinde..!

Devletin eli, su abonesinin cebinde..!

Devletin eli, su abonesinin cebinde..!
ÇerkezköyBakış - En doğal yaşam hakkı olan sudan alınan vergiler, abonelere saç baş yoldurtuyor. Akıllı kartına, 30 liralık su yüklemek isteyen abonelerin ödediği paradan tam 7 liralık kesinti yapılıyor.
30 LİRA ÖDENDİĞİNDE, 23 LİRALIK SU YÜKLENİYOR
Belediye’nin, şehre taşıdığı su için bedel almasının normal olduğunu ancak, bu bedele yansıtılan 3 ayrı kesinti kaleminin can sıktığını dile getiren aboneler, “30.59 liralık su yüklemesi yapılmak istendiğinde, 2.15 TL’lik KDV, 3.24 TL’lik Atık Su bedeli ve 1.62 TL’lik çevre temizlik vergisi kesiliyor. Kartımıza yüklenen su miktarı ise 23.58 TL olarak gerçekleşiyor.” Siteminde bulundular.
banner287
BELEDİYE İLE ALAKALI DEĞİL
Konuya ilişkin şikayetleri yanıtlayan Belediye Su İşleri Birimi yetkilileri ise, su bedeli dışında kalan kesintilerin Maliye Bakanlığı tarafından belirlenip, yasal zorunluluk olarak, makbuzlara yansıtıldığını vurgulayarak “Bu kesinti kalemleri, bütün Belediyelerde, Bakanlığın belirlediği oranda, fiyatlara yansıtılmaktadır. Dolayısıyla, Belediye’nin üzerinde inisiyatif kullanacağı bir konu değildir. Metreküp fiyatı noktasında, Trakya’nın en ucuz suyunu Çerkezköylü su aboneleri kullanıyor.” bilgisini verdiler.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

geçiktirdiğim bir fatura için daha dün 5tl ceza ödedim..görevliye sorduğumda ise şu cevabı aldım.. faturanız ne kadar olursa olsun fatura ödeme tarihi geçince 5tl gecikme faizi ödersin.bu kadar gecikme faizi ne elektrikte ne doğalgazda ne telefonda var..vatandaş 4 taraftan sarılmış..herkez ne koparabilirim onun derdinde..vatandaşta arttırıp yettirmeye uğraşıyo yazık..

selman bilgi
selman bilgi - 6 yıl Önce

yuh be, hiç dikkat etmemiştim...

daha daha
daha daha - 6 yıl Önce

dahası var katı atık bertaraf ücreti eksik

METİN..
METİN.. - 6 yıl Önce

yuh olsun.! yaziklar olsun milleti sömürenlere..milleti yol , su ,elektrik diyerek anasini belliyorlar senelerdir...işte aşik olduğunuz a.k.p bu..

Ünal
Ünal - 6 yıl Önce

işler güçler yalan dolan olmuş , kimi kime şikayet edicen yok suç devletinmiş , yok belediyeninmiş sonuçta halil ibrahim sofrası buyrun yeyin açlar,başka yerleri bilmesek suyun ç.köyde (çamurlu suyun,zehirli suyun)ucuz olduğunu bilmeyecem ya bırakın gene sinirlerim tepeme çıktı

vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

az bile az.. durmak yok yola devam... pardon yolmaya devam. insanlar gözlerini kapatmışlar, bir açsalar daha neler görecekler. yakındır ama insnaların gözü açılıyor çünkü elelrinde avuölarında yiyecek birşeyleri kalamdı.belediye kodamanları ayda 3-5 bin lira maaş alıyor kaldırımlar bir senede 5 kere yıkılıyor yapılıyor, yollara boyalı beton asfalt diye dökülüyor oda ufalanıyor..bunların parasını birileri ödemeli. adamların maaşlarından fedakarklık yapacak hali yok ya biz ödeyecez elbette.

ADNAN
ADNAN - 6 yıl Önce

bu millete herşey mübah

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306