Devrilince mi müdahale edeceksiniz?

Kızılpınar Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Baki Sokak üzerinde bulunan 3 adet beton elektrik direğinin devrilmek üzere olduğunu belirten mahalle sakinleri, “Bu direkler, yanındaki işyerlerinin veya yoldan geçenlerin üzerine devrilirse facia olur. TREDAŞ’ı defalarca uyarmamıza rağmen, gerekli önlemleri almadılar. Herhalde harekete geçmek için bir facia yaşanmasını bekliyorlar.” Siteminde bulundular

Devrilince mi müdahale edeceksiniz?
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Kızılpınar belde sınırları içerisinde kalan Baki Sokak üzerinde dizili bulunan 3 adet beton elektrik direği, devrilme tehlikesiyle karşı karşıya.
ELEKTRİK TELLERİ BİNAYA DÜŞERSE
TREDAŞ Çerkezköy İşletme Şefliği’ne defalarca bilgi verdiklerini söyleyen mahalle sakinleri, şikayetlerine rağmen herhangi bir önlen alınamadığını söylediler. Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz’ın da aynı mahallede oturduğunu ve TREDAŞ ekiplerine bizzat kendisinin de telefon açtığını kaydeden mahalle sakinleri, “Maalesef, TREDAŞ önlem almak için henüz harekete geçmiş değil.” Diye konuştular. Yan yatan elektrik direklerinin ‘ARSER İş Makineleri’ isimli işyerinin üzerine devrilmek üzere olduğunu dile getiren mahalle sakinleri, “Elektrik telleri, bu binanın üzerine düşerse, yangına ve can kayıplarına sebebiyet verebilir. Bir facia yaşanması işten bile değil.” Diyerek, biran önce önlem alınması gerektiğini vurguladılar.
HESABINI KİM VERECEK?
banner287
Meselenin can kayıplarına da yol açabilecek ciddiyette olduğunu dile getiren mahalle sakinleri “Mahallenin çocukları, bu direklerini bulunduğu alanda oyun oynuyor. Bu elektrik direklerinin yıkılması veya gerilen tellerin kopması ihtimali var. Çocuklarımız direklerin altında kalırsa, ya da kopan elektrik telleri çocuklarımıza ve sokak üzerinde bulunan iş yerlerine, evlere zarar verirse bunun hesabını kim verecek. Hem çocuklarımız hem de sokak üzerinde bulunan iş yerleri büyük bir tehlikeyle karşı karşıyalar, yetkili mercileri biran önce göreve davet ediyoruz. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı.” serzenişinde bulundular.
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
serhat yilmaz
serhat yilmaz - 6 yıl Önce

siz bizim memlekette birine bisey olmadan tamir duzenleme yapildigiini gordunuzmu

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306