Dönmez DSP’den adaylığını açıkladı

Çerkezköy’ün tanınmış isimlerinden olan Metin Dönmez, Demokratik Sol Parti’den (DSP) Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.

Dönmez DSP’den adaylığını açıkladı

banner287
Çerkezköy Bakış - 2009 seçimlerinde CHP’nin başkan adayı olan ve bir dönemde CHP Çerkezköy ilçe Başkanlığı görevinde bulunan Metin Dönmez, bir süre önce CHP’den Çerkezköy Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklamıştı. Ani bir kararla aday adaylığından vazgeçen Dönmez, siyasete DSP’den devam kararı aldı.
Dönmez, aday adaylığı ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kulandı: Sosyal demokrasiye gönül vermiş emekçi arkadaşlarımız, yıllardır birlikte Çerkezköy'de mücadele ettiğimiz arkadaşlarım başta olmak üzere kentin bütün dinamiklerinden, STK'lardan, meslek odalarından, sendikalardan, işveren örgütlerinden, tarım sektöründen çok önemli telkin ve deyim yerindeyse baskıya varan destekler geldi. Ben de bunlara kayıtsız kalamadım. Evet, Çerkezköy için birçok görevde bulundum. Bizim hizmet etme duygumuz, kentimize hizmet etme duygusu daha ağır bastı, güçlü geldi. Çerkezköy'ü seviyorum. Hizmet kuşağını ucundan yakalamış birisi olarak Çerkezköy'e hizmet etmek, Çerkezköy'ü daha da ileriye giden modern bir kent haline getirme, örgütümüzle birlikte çok daha yukarılara bu bayrağı taşıma isteği, doğrusu beni heyecanlandırdı. Adaylığımız için genel merkezimiz farklı yöntemlerle aday yapıyor. Demokratik Sol Parti genel başkanı sayın Önder Aksakal öncülüğünde, İl Başkanımız sayın Mehmet Yaman ve yönetiminin ve İlçe Başkanımız Orhan Ergin ve yönetiminin görüşlerini alıp karar verecektir. Siyasette hiçbir zaman kariyer planı yapmadım, "Adaylık, öncelikle partinin insiyatifinde gelmeli, yüksek bir talep varsa, mutabakat varsa, partinin dışına çıkıp STK'larda, odalarda böyle bir mutabakat varsa, halkta bir mutabakat varsa 'DSP iyi bir aday çıkardı, kenti iyi yönetir' mutabakatı varsa seçilirsiniz. Bu davaya gönül vermiş biri olarak Çerkezköy’ümüz için ‘Ben yok biz varız’ ‘Hepimiz birlikte Çerkezköy’üz ‘Çerkezköy için hayallerimiz var’ sloganları ile yola çıktık. Çerkezköy’ümüzün vefakar insanlarının taleplerine sessiz kalmayarak DSP Çerkezköy İlçe Başkanımız Orhan Ergin ve sizlerin yanında adaylığımı açıklayacağım. Öncelikle Demokratik Sol Parti’ye gönül vermiş halkımla birlikte, görev verilir ise tüm siyasi partilere gönül vermiş Çerkezköylü vatandaşlarımızın adayıyım. Rabbim çıkmış olduğum bu yolda ülkemize ilimize ve ilçemize en iyi şekilde hizmet etmeyi bizlere nasip eder inşallah”

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Herhangi biri
Herhangi biri - 2 ay Önce

Oy bölmeye mi çalışıyorsun sayın dönmez kaç para aldin

Bilge Vatandaş
Bilge Vatandaş - 2 ay Önce

akp mhp kozuva seçimi hileli yada hurdalı bi şekilde kazanabilmek adına var gücüyle çalışıyor ama yemezler çaba yersiz ve boşuna seçmen uyandı

Dali
Dali - 2 ay Önce

Vatandasla dalaşıp insanlara kabadayılık yapıp en az beş altı kez dayak yiyen bi adamdan baska olmaz.

ne metinmiş
ne metinmiş - 2 ay Önce

sadece ayıp diyorum omurgasıza

Saffet çakır
Saffet çakır - 2 ay Önce

Yanlış yoldasın senin bu adaylığın sadece AKP adayın ekmeğine yağ sürmüş olursun. Önceki yıllarda seni destekledik şimdi senin yaptığın gibi remzi garipte böyle yapmıştı sonuç neoldu bu hepimiz biliyoruz. onun için bu sevdadan vazgeç. sevdiğimiz birisin. saygılar.

Ali Ari
Ali Ari - 2 ay Önce

Ya metin bey siz daha geçen seçimde vahap başkanın elinden tutup kaldirdiniz yazık bu şekilde kendinizi küçük düşürüyor sunuz seçmen sizin ne yanar döner olduğunu zu bilirw ayıp yakismaz demek istiyorum ama yakışır

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306