DSP’den CHP’ye tanışma ziyareti

Mesut Kaba başkanlığında oluşturulan DSP Çerkezköy İlçe Yönetimi, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Yönetimi’ne tanışma ziyaretinde bulundu. DSP İlçe Başkanı Mesut Kaba, DSP olarak tanışma ziyaretlerine start verdiklerini ifade ederek “Bu ziyaretlere de en sevdiklerimizden başladık. Burada olmaktan dolayı memnunuz.’’ Diye konuştu. CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Parti olarak DSP ile hedeflerimiz aynı noktada örtüşüyor, hem CHP hem de DSP bu ülkenin gerçeklerini gören, bu ülkenin geleceğini korumak adına mücadele veren partilerdir.’’ dedi.

DSP’den CHP’ye tanışma ziyareti
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - DSP Çerkezköy İlçe Başkanı Mesut Kaba beraberinde parti İlçe Sekreteri Mevlüt Tapancı, İlçe Saymanı Melih Kaner, Halkla İlişkiler Sorumlusu Mehmet Pehlivan, Yerel Yönetimler Sorumlusu Recep Taş ve DSP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte dün saat 14.00’da CHP İlçe Teşkilatı’na ziyarette bulundu. DSP’li heyeti CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez, CHP Tekirdağ İl Genel Meclis Başkan Vekili Sami İkizler ile CHP İlçe yönetim kurulu üyeleri ağırladı.
 “ZİYARETLERE EN SEVDİKLERİMİZDEN BAŞLADIK’’
Ziyarette ilk olarak söz alan DSP İlçe Başkanı Mesut Kaba, DSP olarak tanışma ziyaretlerine start verdiklerini ifade ederek, “Bu ziyaretlere de en sevdiklerimizden başladık. Burada olmaktan dolayı memnunuz.’’ Dedi.
“HEDEFİMİZ AYNI’’
CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez, parti olarak DSP ile hedeflerinin aynı olduğunu dile getirerek, “CHP ile DSP bu ülkenin gerçeklerini gören, bu ülkenin geleceğini korumak adına mücadele veren partilerdir. DSP, Rahmetli Başbakanımız ve CHP’nin Genel Başkanlığını yapan Bülent Ecevit’in kurduğu nadide bir partidir. Bu partinin Çerkezköy Teşkilatı’nı ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduk. Partinin son İlçe Başkanı olan Rahmetli Ali Göçoğlu da yakın arkadaşımdır. Genç yaşta kendisini kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.’’ İfadelerini kullandı.
“ONUR DUYUYORUM’’
Mesut Kaba da Göçoğlu’nun aralarından ayrılışının üzüntüsünü derinden yaşadıklarını belirterek, “Böyle bir kişinin bıraktığı yerden bu görevi aldığım için onur duyuyorum. Kendisini rahmet ve özlemle anıyoruz.’’ Diye konuştu.
 “CUMADAN SONRA HALK BULUŞMALARI BAŞLIYOR’’
Dönmez, parti olarak kahve ziyaretlerinde halkla bir araya geldiklerini ancak ülkede korku imparatorluğunun oluştuğunu savunarak, halkın işinden olmama adına CHP ile aynı fotoğraf karesinde dahi yer almadıklarını, bunu halk ile diyalog kurmaları sırasında DSP’nin de göreceğini dile getirdi. DSP İlçe Başkanı Kaba ise, Cuma gününden itibaren (bugün) halk ile bir araya geleceklerini ve halkın nabzını tutacakları bilgisini verdi.
“ÇERKEZKÖY’ÜN 9 YILDA KAYBETTİKLERİNİ VERMEK ÖNEMLİ’’
Ziyarette seçimlere az bir süre kaldığı aktarılırken CHP’li Başkan Dönmez, mühim olanın Çerkezköy Halkı’na hizmet olduğuna vurgu yaparak, “Çerkezköy’ün 9 yılda kaybettiklerini geri vermek önemli. Bunu sağlayacak bir yönetimin iş başına gelmesi önemli, Biz CHP olarak buna hazırız. Vatandaş artık yılmış, usanmış; ama bunu söylemeye de korkuyor. Vatandaş sandığa gelirken demokratik hakkını ortaya koyacaktır. Bu kaybettiğimiz 9 yılın hesabını soracaktır. Hayırlısı olsun.’’ İfadelerini kullandı.
“YERELDE YÖNETİM KÖTÜ’’
Dönmez’in ardından söz alan Mesut Kaba da yerel yönetimi eleştirerek “Biz de bunu görüp, bir ses de bizden gelsin istedik. Belediyenin yaptığı hatalara karşı bizler ‘yeter’ demek istedik. Tabii bizler yeni bir oluşumuz, herkesin gözünde daha ufak görünüyoruz. Ancak, yerelde ses getireceğimize inanıyoruz. Sonuç da biz de muhalefetiz. Hedefimiz, CHP ile aynı. Hedefimiz hizmet verip, insanları belli bir refaha eriştirmektir. Bu noktada aynı yerde bulunuyoruz.’’ açıklamasında bulundu.
“HALK MEMNUN DEĞİL’’
banner287
Kaba, halk ile yüz yüze görüştüklerinde kimsenin gidişattan memnun olmadığını söylediğini belirterek “Ancak, halk bir topluluk önünde ve basın önünde gerçek düşüncelerini söylemekten çekiniyor.’’dedi.
KILIÇDAROĞLU’NUN KARDEŞİ MASAYA YATIRILDI
Metin Dönmez, vatandaşın ‘işimden olurum’ kaygısı ile muhalefetle aynı kare içerisinde bulunma korkusu yaşamasının normal olduğunu söyledi. Öte yandan DSP Yönetim Kurulu Üyelerinden Mehmet Pehlivan, Başbakan’ın kızının başbakana yaptığı danışmanlık karşılığında 52 bin TL maaş aldığını iddia ederek “Ancak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi 850 TL ile bekçilik yapıyor. Basından arkadaşlarımız bunları yazmıyor. Bunları basında göremiyoruz.’’ Diye konuştu.
 “BUNU GENEL MERKEZLER BİLİR’’
Ziyarette bir basın mensubunun DSP ile CHP arasında yerelde bir birleşmenin olup-olmayacağı yönündeki bir sorusuna Dönmez “Bunun geçmişte örneği var, tekrarlanmaması için de hiçbir neden yok. Bunları ise belirleyecek olan her 2 partinin de genel merkezleridir.’’ Şeklinde cevap verirken CHP İlçe Eğitim Sekreteri Nejdet Ertürk, “DSP ile köklerimiz yaklaşık olarak aynı yerden geliyor. Dolayısıyla seçim için henüz erken. Burada CHP ve DSP’ye başarılar diliyoruz. Ancak, temennimiz vatandaşların sandıkta demokratik olarak kararlarını verip oylarını kullanmasıdır.’’açıklamasında bulundu.
“DAHA NASIL MUHALEFET YAPALIM?’’
CHP yönetiminin yerelde yoğun bir muhalefet yapmadığı yönündeki ifadelere de değinen Metin Dönmez şunları söyledi: “Kahve ziyaretinde vatandaş konuşmaktan çekiniyor, biz ne yapalım. Vatandaş yanıma oturamıyor, konuşamıyor. Çerkezköy Belediyesi’nin basiretsiz yönetimi karşısında ilçeyi sular bastı, hiç kimse bana ‘bu afetti’ demesin. Bunu Allah da, kul da biliyor. Bizler gece gündüz vekilimizle, il genel meclis üyelerimizle, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla ziyaretlerde bulunuyoruz. Su baskınına ilişkin değerlendirmemiz yerel basında yer aldı, bu konuda belediye yönetimine 11 soru yönelttik. Ancak sorulara cevap gelmedi. Daha nasıl muhalefet yapalım.’’



 “9 MECLİS ÜYEM DİMDİK AYAKTA’’
MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu’ya gönderme bulunan Metin Dönmez,  “CHP’nin 9 meclis üyesi de dimdik görevini yapıyor. Biz onlarla her meclis toplantısı öncesinde konuları masaya yatırırız. Halkın yararına olanı destekler, kişinin yararına olanlara red oyu veririz. AKP ile CHP üyeleri iş birliği içerisinde değil, bu yalan! Nerede iş birliği yapmışız! Tabi ki vatandaşın yararına olanı destekleyeceğiz. Muhalefet doğruyu da yanlış gösterme işi değildir. Muhalefet iktidarda olanları daha iyi çalıştırmak, vatandaş yararına daha iyi işler yapmasını sağlamaktır.’’ İfadelerini kullandı.
“MECLİSTE KULLANILAN OY’DAN HABERİ YOK’’
CHP’li Meclis Üyelerinin B/S/H Ev Aletleri Fabrikası’nın yer talebine de olumsuz yanıt verdiklerini söyleyen Metin Dönmez şunları söyledi: “Ancak, Mustafa Ordu bizi bu konuda suçladı, dava açtığını söyledi. Onun mecliste kullanılan oydan haberi yok sanırım. Vatandaş da buna inanıyor mu merak ediyorum. En son Tapu dairesine yer verilmesine evet oyu vermediğimiz için eleştirildik. Tapu Dairesi’ne yer verilmesi için onay vermeyiz. Çerkezköy Halkı’nın toprağını niye vereyim, Tapu Dairesi’nin parası mı yok? Bireysel kişilerin yararlandığı Tapu Dairesi’ne yer verilmesine karşıyız ki Tapu Dairesi’nin kendine ait yeri de var. Okul veya hastane gibi herkesin yararlanabileceği bir kurumun yapılması için emlak tahsisine her zaman onay veririz, ama Tapu Dairesi’nden sadece gayrimenkulü olan yararlanıyor. Bir alışveriş merkezinin karşısındaki yeşil alana kent konseyi binası yapılmasına da izin vermedik. Belediye Başkanı Ali Ertem, Kent Konseyi binası yapılacak başka bir yer olmadığını söylemişti, ancak Tapu Dairesi’ne verilen yer Kent Konseyi binası için verilebilir. Ayrıca Belediye’nin 5.7 Milyon TL ek bütçe isteğine de red verdik. Her şeye evet oyu vermiyoruz. Ancak, 12 meclis üyesi olan AKP ile 4 meclis üyesi DP’li Meclis Üyelerinin oylarıyla bazı talepler oy çokluğu ile alınıyor.’’ Ziyaret karşılıklı sohbetin ardından sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 13:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
....
.... - 6 yıl Önce

çok komi̇kler bir bi̇rleri̇ni̇ ziyaret ederek si̇yaetmi̇ yapiyolar.hahahahaha

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306