Dualarla Umre’ye uğurlandılar

Veliköy’den umreye gitmek üzere kutsal topraklara gidecek olan 49 kişi Veliköy Merkez Camii’nde yapılan programın ardından dualar eşliğinde Umre’ye uğurlandı.

Dualarla Umre’ye uğurlandılar
ÇerkezköyBakış - Veliköy halkının büyük ilgi gösterdiği ve duygusal anların yaşandığı vedalaşma törenine, Çerkezköy müftüsü Bayram Şahin, Saray Müftüsü Bahri Şamat’ ta katıldı. Kafile başkanlığını Veliköy Merkez Camii İmamı Ahmet Baksı’nin yapacağı yolculuk, 20 gün sürecek.  
33 KİŞİ VELİKÖY’DEN
Toplam 49 kişinin bulunduğu kafilede; 33 kişinin Veliköy’den, kalan 15 kişinin ise Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı, Yanıkağıl ve Yeniköy’den olduğu belirtildi. 10 gün Mekke’de kalacak olan kafile diğer 10 günü Medine’de geçirecek. Kafilenin dönüş tarihi ise 28 Şubat olarak olarak belirtildi. Umre için yola çıkan vatandaşlar, heyecanlı ve mutlu oldukları gözlendi, Gözyaşları ve tekbirler eşliğinde uğurlanan vatandaşlar, yakınlarına sarılarak helallik aldı. Umreye giden vatandaşlar, "Allah isteyen herkese mukaddes topraklara gitmeye nasip etsin, çok sevinçliyiz" dediler.banner287

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306