Dumanlar: Vatandaş ile idare arasında bağ kuruyoruz

Şubat ayında yapılan olağan genel kurul toplantısında seçime katılan tüm muhtarların oyunu alarak güven tazeleyen Türkiye Muhtarlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Şükrü Dumanlar, yeni dönemde de aktif bir yönetim anlayışı ile hareket edeceklerini söyledi. Muhtarlar olarak vatandaşlar ile idare arasında bir anlamda bağ kurduklarını belirten Dumanlar, vatandaşlardan her türlü istek ve dileklerini kendilerine ulaştırmalarını istedi.

Dumanlar: Vatandaş ile idare arasında bağ kuruyoruz
ÇerkezköyBakış - Türkiye Muhtarlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı ve aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahalle Muhtarı Şükrü Dumanlar, Başkan Yardımcıları Mutlu Timur ve İrfan Akem ile birlikte Çerkezköy BAKIŞ’a ziyarette bulundu.
“BİR ÇATI ALTINDA TOPLANDIK’’
Önceki gün saat 16.00’da gerçekleşen ziyarette Şükrü Dumanlar, Türkiye Muhtarlar Derneği Çerkezköy Şubesi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Dumanlar, Türkiye Muhtarlar Derneği Çerkezköy Şubesi olarak 24 Kasım 2004 yılında kuruluşunu tamamladığını hatırlatarak “Şubenin kuruluşu ile birlikte Çerkezköy, Kapaklı, Karaağaç, Kızılpınar ve Veliköy mahalle muhtarları ile köy muhtarları olarak bir çatı altında toplandık. Bu süre içerisinde görev alan yönetim kurulu üyeleri tüm faaliyetlerini birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirdi.’’ Dedi.
“VATANDAŞA DAHA İYİ HİZMET SUNMAK İÇİN MÜCADELE VERİYORUZ’’
Tüm muhtarlar olarak vatandaşa daha iyi hizmet verebilmek için mücadele verdiklerini söyleyen Şükrü Dumanlar “Dernek çatısı altında vatandaşlara kaliteli ve hızlı hizmet sunabilme adına bilgi ve birikimlerimizi paylaştık. Gelinen nokta itibariyle de çalışmalarımızda hedeflerimize ulaştığımızı söyleyebiliriz.” diye konuştu.
“VATANDAŞLAR İLE İDARE ARASINDA BAŞ KURUYORUZ’’
Muhtarlar olarak vatandaşlar ile idare arasında bir anlamda bağ kurduklarını belirten Dumanlar “Bizler mahallemizdeki tüm sorunları, vatandaşların istek ve taleplerini ilgili idari birimlere iletiyoruz. Bu çerçevede vatandaşlarımızdan da sorunlarını bizlere bildirmelerini istiyoruz.’’ Şeklinde konuştu.
“MAHALLELERİMİZE DAHA ÇOK VAKİT AYIRIYORUZ’’
banner287
Dumanlar, kimlik paylaşım sisteminde yapılan değişikliklerin ardından muhtarlar olarak üzerlerindeki iş yükünün azaldığını ifade ederek “Yapılan değişikliklerin ardından muhtarlar olarak daha rahat hareket etmeye başladık. Özel sektör dışında artık muhtarlıklardan ikametgah isteyen kurum kalmadı. Bu çerçevede bizler de iş yükümüzün azalmasına paralel olarak daha çok mahallelerimize vakit ayırmaya başladık. “ dedi.
“İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI YAPILIYOR’’
İş yüklerinin üzerlerinden kaldırılması dışında muhtarlar olarak kendilerine yönelik sosyal ve ekonomik iyileştirmeler yapılacağına dair bilgiler aldıklarını ifade eden Dumanlar “Muhtarların sosyal ve ekonomik haklarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalar yapılıyor. Çalışmalar tamamlandıktan sonra muhtarlar sosyal ve ekonomik yönden daha iyi durumda olacaklardır’’ şeklinde konuştu.
“GÖREV ALMAKTAN MUTLULUK DUYDUK’’
Yapılan son olağan genel kurul toplantısında yönetime girerek Dernek Başkan Yardımcılığı görevine seçilen Gaziosmapaşa Mahalle Muhtarı Mutlu Timur, “ Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yeni dönemde şevkle hizmet edeceğiz. İnşallah bu dönem içerisinde vatandaşımıza faydalı hizmetlerimiz olacak.’’dedi. Şükrü Dumanlar’ın başkanlığı yürüttüğü TMD Çerkezköy Şubesi’nde görev almaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Mutlu Timur, “Bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için elimizden geleni yağacağız. Aktif bir yönetim sergileyeceğiz. Başkanımız Şükrü Dumanlar’ın tecrübelerinden yararlanma imkanı bulacağız’’ ifadelerini kullandı.
“EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞACAĞIZ’’
Türkiye Muhtarlar Derneği Çerkezköy Şubesi’nin bir diğer Başkan Yardımcısı Yıldırım Beyazıd Mahalle Muhtarı İrfan Akem, vatandaşlara seslenerek tüm sorunlarını kendilerine iletmelerini istedi. Akem muhtarlar olarak kendilerine iletilen tüm sorunlar çözüm için ilgili birimlere ilettiklerini anlatarak “Hizmet için göreve geldik, görev süremiz içinde hem mahallemiz hem de vatandaşlarımız için en iyisini yerine getirmeye çalışacağız. Ancak bu hizmetleri yaparken vatandaşların da bizleri yalnız bırakmamalarını istiyoruz. Bizlerin görmediklerini onlar görür, bu şekilde el ele vererek mahallemize hizmet sunabiliriz.’’ dedi. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 17:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
nokta nokta nokta
nokta nokta nokta - 6 yıl Önce

sol tarafta oturan beyefendiyi öz güveninden dolayı kutluyorum.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510