Edebiyatçı-Yazar Karagöz; ‘Türk milleti özünden ödün vermemeli’

Türk edebiyatına kazandırdığı eserlerle isminden başarıyla söz ettiren Edebiyatçı-Yazar Zeki Karagöz’ün son eseri ‘Kültürümüz ve Fikriyatımız’ okuyucularla buluştu. Eserinde okuyuculara Türk milletinin hükümran olduğu topraklarda bırakmış olduğu eserler ile bu eserleri ortaya çıkaran şahsiyetlere yer verdiğini söyleyen Karagöz, günümüzdeki gelişmelere de değinerek ‘’ Bizler Sivas’tan ötede ayrı bir bayrak ya da ayrı bir dil istemiyoruz. Ezan-ı Muhammediye’nin susmasını hiç istemiyoruz. Bu vatanın bir karış toprağını dahi kimseye vermeyiz, verdirtmeyiz. Misak-i Milli sınırları korunacaktır.” ifadelerini kullandı.

Edebiyatçı-Yazar Karagöz; ‘Türk milleti özünden ödün vermemeli’
ÇerkezköyBakış - Edebiyatçı-Yazar Zeki Karagöz son eseri ‘Kültürümüz ve Fikriyatımız’ isimli eseri üzerinde konuştu.  
“DİLİMİZİ VE KÜLTÜRÜMÜZÜ KORUMALIYIZ’’
Bir yandan kitap çalışmalarını sürdürürken bir yandan da Kültür Dershanesi Çerkezköy Şubesi’nde öğretmen olarak görev yapan Edebiyatçı-Yazar Zeki Karagöz, ‘Kültürümüz ve Fikriyatımız’ isimli eserinde Türk milletinin kültürünü, dilini koruması gerektiğini, dilinden ve bayrağından ödün vermemesi gerektiğini vurgulamaya çalıştığını söyleyerek “Türk milletinin hükümran olduğu topraklarda bırakmış olduğu müstesna eserleri ve bu eserlerle birlikte bu eserleri ortaya çıkaran nadide şahsiyetlere de eserimde yer verdim. Amacım değerli okuyucuların milli kültür, dil ve milli şuurla donanım sahibi olmalarına yardım edecek eserler vücuda getirmektir.” Dedi.
‘TÜRKLÜK KAVRAMI SİLİNMEYE ÇALIŞILIYOR’’
Günümüzde “Türklük” kavramının anayasadan silinmeye çalışıldığını savunan edebiyatçı yazar Karagöz,” Türklük kavramının silinmeye çalışıldığı şu süreçte Türklük kavramını yıldız gibi çevreleyen dil, bayrak ve istiklal marşımız da tartışılmaya açılmıştır. ‘Kültürümüz ve Fikriyatımız’ isimli kitabımdaki bilgilerin iyi okunup özümsenmeli; Türk kültüründen, dilinden, bayrağından ödün verilmemesi gerekmektedir.”şeklinde konuştu.
banner287
AYRI BİR BAYRAK AYRI BİR DİL İSTEMİYORUZ
“Ne Mutlu Türküm Diyene” şuuruyla yıllarca ortak paydada yaşadıklarını anlatan Karagöz, “Şimdi bu paydaya balta vurulmak istenmektedir. Bizler Sivas’tan ötede ayrı bir bayrak ya da ayrı bir dil istemiyoruz. Ezan-ı Muhammediye’nin susmasını hiç istemiyoruz. Bu vatanın bir karış toprağını dahi kimseye vermeyiz, verdirtmeyiz. Misak-i Milli sınırları korunacaktır.”  İfadelerini kullandı.
“OKUYUCULAR DOĞRU KAYNAKLAR OKUMALI’’
Son olarak okuyuculara seslenen Edebiyatçı Yazar Zeki Karagöz şunları söyledi: “Okuyucularımın doğru kaynaklar ve bilgiler edinerek bunları iyi şekilde analiz etmelerini istiyorum. Bu analizlerini bizimle de paylaşmalarını istiyorum.”  Zeki Karagöz’ün Nisan ayı sonlarında ‘Aşkın Denemesi Olur Mu’ isimli eseri okuyucularla buluşacak.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306