Eğitim Kampüsü’ne bir an önce başlanmalı

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy’de eğitim-öğretime katkı sunan hayırsever iş adamları ile bir araya gelerek katkıları nedeniyle işadamlarına birer plaket takdim etti.

Eğitim Kampüsü’ne bir an önce başlanmalı
Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy’de eğitim-öğretime katkı sunan hayırsever iş adamları ile bir araya gelerek katkıları nedeniyle işadamlarına birer plaket takdim etti. Kaymakam Kubilay yaptığı konuşmada Ambardere mevkiinde yapılması planlanan ‘Eğitim Kampüsü’ projesine bir an önce başlanması için hayırseverlerden destek istedi.

Çerkezköy Bakış -
Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, hayırsever iş adamları ile bir araya geldi.
YEMEK DÜZENLENDİ
Dün saat 12:30’da Yalı Restaurant’ta düzenlenen yemek programına Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan ve hayır sever iş adamları katıldı.“EN ESASLI MESELEMİZ EĞİTİM”
Kaymakam Kubilay düzenlenen yemek programında yaptığı konuşmada eğitimin en önemli mesele olduğunu ifade ederek, “Bütün enerjimiz eğitim için. Çerkezköy’de eğitim alanında fiziki bir yetersizlik var. Bunun nedeni de öğrenci nüfusunun artışıdır, geçen yıl yüzde 12’lik bir öğrenci nüfusu artışı var. Artış oranını göz önünde bulundurursak 10  yıl içinde 60 Bin öğrenci nüfusuna ulaşacağız. Bu sayı içinde malum yeterli bir ortam yok.” dedi.
banner287
“TEKLİ VE MODERN EĞİTİM İÇİN EĞİTİM KAMPÜSÜ ŞART”
Kubilay konuşmasının devamında ise Eğitim Kampüsü projesinin daha iyi eğitim verilebilmesi için gerekli olduğunun altını çizerek, “İkili eğitim sisteminin zorluğunu hepimiz biliyoruz. Önceliğimiz şuanda Eğitim Kampüsünü bir an önce faaliyete geçirmek. Bunun içinde siz hayırseverlerden destek bekliyoruz bir an önce Ambardere’de projelenen Eğitim Kampüsü için bir kazma vurmamız lazım aksi halde şimdiye kadar geliştirdiğimiz süreç yeniden başlayacak. Çocuklarımızın daha modern ve tekli eğitim sisteminden faydalanması için en gerekli yer Eğitim Kampüsümüz olacak. Buradan bir kez daha hayırsever vatandaşlarımıza, sanayicimize, iş adamlarımıza seslenmek istiyorum.” şeklinde konuştu.“HALK EĞİTİM ÖNEMLİDİR”
Halk Eğitiminde çok önemli konu olduğunu kaydeden Kaymakam Kubilay, “Halk Eğitimi ben Devlet ile Halk arasında olan köprü olarak nitelendiriyorum. Çerkezköy’e halk eğitim noktasında da müjdeli haberi dün vermiştim. Kültür Bakanlığından gelen onay ile beraber eski Meslek Yüksekokulu artık Halk Eğitim Merkezi, Kütüphane ve Rehberlik Araştırma Merkezi olarak faaliyete girecek. Fiziki olarak büyük bir Halk Eğitim Merkezi daha düşüncesi ve projemiz var o da önümüzdeki zamanlarda çalışmaları bitecek.” diye konuştu.
PLAKET VERİLDİ
Çerkezköy’de geçmişten günümüze kadar Eğitim alanında pay sahibi olan tüm hayır sever ve iş adamlarına Kaymakam Metin Kubilay tarafından plaket takdim edildi. Plaket alanlar ise Serkan-Müjgan Karagöz çifti, Recep Arif Gabralı’nın oğlu Ergun Gabralı, Özcanlar Tekstil Genel Müdürü Sait Yazı, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı adına Mustafa Çetin, İşadamı Halit Narin adına İbrahim Erden Arman, Türk Tekstil Vakfı Başkanlığı METEM adına Zeynep Vural ile Bony Tekstil İşletmeleri Sahibi Hasan Gülkaya’ya plaket takdim edildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 17:25

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
İlhan Temur
İlhan Temur - 5 yıl Önce

değerli kaymakamımız her fırsatta eğitimin önemini vurguluyor.gitmeden eğitim kampusünün yapılışını başarabilirse unutulmazlar listesine adı altın harflerle eklenir.eğitim olmadan kalkınma olmaz,eğitim demek adam olmak demek....

zafer
zafer - 5 yıl Önce

taşın altına elini koyan zengin yok galiba keşke para bende olsada ben versem kampanya paslatalım her esnaf ve vadantaştan 10 tl toplansın okulu yapalım

zafer
zafer - 5 yıl Önce

kaymakamın eli öpülecek adam vallah eğitim için nekadar cok uğrasıyor ama arka cıkan yok

vatandaş
vatandaş - 5 yıl Önce

kaymakamın işi zaten bu bunuda yapmayacak ne yapacak? birde vatandaşlar birisi okul yapsın diye uğraşıyor. kardeşim, okul yapıyoruz, okulun bütün masrafını yine öğrencilerden aidatla topluyorlar, yakıtı bizden temizliği bizden kitabı dergisi bandosu futbol topu dolabı bizden, e devlet niye vergi alıyor? tekirdağ vergi gelirleriyle türkiyeyi sırtlıyor zaten devlet öpe öpe yapacak okulu. sanayicide illalah etmiş, polise yakıt okula yardım futbol kulübüne destek zarttı zurttu istekler bitmiyor. çerkezköyde 12 senedir devlet tarafından yapılmış 1 tane okul var geri kalanı hep hayırseverler yapmış, karagözler, zümbüller, gabraliler, narinler çts lar vs. vs. bu okulların açılışınada hükümet gelip sanki kendi yapmış gibi hava atıyor. asıl böyle bir kampüs çalışmasını devlet üstlenmeli.artık vatandaşın parasıyla 1000 odalı saraylar lüks uçaklar mercedesler alıp 2 milyon suriyeliye her ay maaş vermekten vazgeçip vergi veren bu ülke vatandaşları için okul yapın.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510