Emlakçılar Derneği’nde Daimi Tavan dönemi

Çerkezköy Emlakçılar Derneği’nin 4.Olağan Kongresi’nde dernek başkanlığına Daimi Tavan seçildi.

Emlakçılar Derneği’nde Daimi Tavan dönemi
Çerkezköy Emlakçılar Derneği’nin 4.Olağan Kongresi’nde dernek başkanlığına Daimi Tavan seçildi. Daimi Tavan’ın yönetiminde  Celal Yeşilyurt, Yetiş Demir, Ersin Yeğin ile Gülcan Altınay yer alıyor.

Çerkezköy Bakış -
Çerkezköy Emlakçılar Derneği 4. Olağan Kongresi, dün saat 12.00’de Dekor Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. 19 Kasım’da yapılması gereken kongre, yeterli katılımın olmamasından dolayı dün çoğunluk aranmadan yapıldı.
DİVAN KURULU OLUŞTURULDU
Kongrede ilk olarak Divan Kurulu oluşturuldu. Kongre Divan Kurulu Başkanlığı’na Enver Özen seçilirken Yılmaz Bulut ve Fikri Güzel de kurul üyesi oldu. Ardından 2011-2012-2013 Gelir-Gider tabloları okunarak ibraz edildi. Sonrasında ise yönetim kurulu faaliyet raporu okundu ve yönetim kurulu ibrazı yapıldı.
16 BİN TL ALACAK VAR
Çerkezköy Emlakçılar Derneği Başkanı Serkan Karagöz, görevini 16 bin 860 TL alacak ve dernek banka hesabında 10 bin TL’nin üzerinde nakit para ile devrettiğini söyledi. Karagöz “Derneğimizi aç açıkta bırakmadık, alacak ve nakit parayla teslim ediyoruz” dedi. Bunun sonrasında denetim kurulu raporu okunarak yapılan oylamayla ibraz edildi.TAHMİNİ BÜTÇE AÇIKLANDI
Daimi Tavan’ın başkanlığındaki yönetim kurulu listesiyle tek liste halinde yapılan seçim açık oylama usulü gerçekleştirildi. Oylama öncesi 2014-2015-2016 tahmini bütçesi giderlerin 30 bin TL gelirlerin 30 bin TL olacağı yönünde açıklandı.
ÜYE AİDATLARI ÜZERİNDE DURULDU
Üye aidatlarının yeniden belirlenmesi gündem maddesi gereğince bu konu tartışıldı. Başkan Karagöz mevcut sistemde aylık 5 yıllık 60 TL olan aidat ücretlerinin tahsil edilemediği ve derneğin alacağı olan 16 bin TL’yi aidatların oluşturduğunu açıkladı. Karagöz, üye aidatlarının aylık 10 TL olması gerektiğini, yeni yönetim kurulunun daha rahat hizmet verebilmesi için bunun gerekli olduğunun altını çizdi.
Programın sonunda, Çerkezköy Emlakçılar Derneği’nde 9 yıl görev yapan ancak Kapaklı’nın ilçe olmasıyla Çerkezköy’den ayrılan Kapaklı’ya kurulan Emlakçılar Derneği Başkanı olan Kemal Özer’e plaket verildi.
İŞTE YENİ YÖNETİM
Tek liste adayı Daimi Tavan’ın başkanlığında açık oylama usulüyle seçilen yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor; “Yönetim Kurulu Asil Üyeliği: Daimi Tavan,  Celal Yeşilyurt, Yetiş Demir, Ersin Yeğin, Gülcan Altınay. Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: Nihat Macit, Remzi Eren, Kerim Lafıbol, Celal Pekdoğan, Fazlı Kaya.
Denetim Kurulu Asil Üyeleri: Servet Demirci, Serhat Ercan, Burhanettin Özaydın. Denetim Kurulu Yedek Üyeleri: Reşat Ünlü, Abdülmecit Yıldız, Ali Akar.”
“GEREKLİ ÇALIŞMALARI YAPACAĞIZ”
Genel Kurulda konuşan Çerkezköy Emlakçılar Derneği Başkanı Daimi Tavan şunları söyledi: “Dernek ile alakalı yapmayı planladığımız bir takım şeyler var. Emlakçılar derneği için site çalışması yapacağız. Dernek lokal ve toplantı merkezi oluşturulacak. Sık sık toplantılar yapılacak, şikayet ve paylaşımların yapılması için alt yapı sağlanacak. Meslektaşlarımızın haklarını savunma açısından, tüm resmi kurum ve kuruluşlarda görüşmeleri sağlayıp, resmi olmayan vatandaşa ve gayrimenkul sektöründeki arkadaşlarımızın itibarına zarar veren kişi ve etkenlere karşı kanunların bize vermiş olduğu yetki ve sorumluluklar dahilinde gerekli çalışmalar yapılacaktır.“ÜYELERİMİZ BİLGİLENDİRİLECEK”
Gayrimenkul alanında güncel gelişmeler, kanun tasarıları ve yasal haklarımızın bilgilendirilmesi açısından, sektör bazında uzman kişi ve kişiler tarafından mesleki eğitim seminerleri için alt yapıyı oluşturacağız. Derneğimize üye olan meslektaşlarımızın resmi kurum ve kuruluşlarda, kendilerini tanıtabilmeleri, işlemlerini daha hızlı ve sorunsuz gerçekleştirmelerini sağlamak için alt yapı oluşturulacaktır.
“İMAR SORUNU BİR AN ÖNCE ÇÖZÜLMELİ”
Çerkezköy’de yatırım yapan müteahhit firmaların ortak sorunu şu anda arsa bulma sorunudur. Tepe mevkii, gümrük üstü, Çerkezköy ve Kızılpınar arasındaki mahalli birleşim projesi diye tabir ettiğimiz bölgenin yaklaşık 8-10 yıldır çözümlenememiş olan imar sorununun bir an önce çözülmesi için dernek olarak büyükşehir ve ilçe belediye başkanlıkları ile gerekli görüşmeleri sağlanıp müteahhit firmalar için yeni bir inşaat ve yatırım alanının oluşturulması ilk hedefimizdir. Rayiç değerleri ile ilgili olarak belediye ile gerekli görüşmeler yapılacak. İlerleyen zamanda eğitim bursları vermeyi hedefliyoruz. Derneğimiz Gaziosmanpaşa  Mahallesi Barbaros Caddesi No:251 Çerkezköy adresinde yeni yerinde geçici olarak faaliyetlerine devam edecek”.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 20:52

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510